Desítky ubytovatelů, podnikatelů ve službách a místních lidí zavítaly do sálu hotelu Horal na prezentaci společnosti Tatry Mountain Resorts (TMR).

Ta bude společně s firmou Snowhill pod hlavičkou nově vzniklé společnosti Melida provozovat zdejší skiareál, který oba subjekty získaly na dvacet let do pronájmu.

„Přijeli jsme se hlavně neformálně představit, jak je to mezi sousedy zvykem," oznámili před početným obecenstvem zástupci tohoto silného slovenského  investora.

„Smlouva ještě nebyla podepsaná, ale očekáváme, že se tak stane v horizontu jednoho týdne. Areál bychom měli převzít ještě před lyžařskou sezonou," oznámil předseda dozorčí rady TMR Igor Rataj.

Turisté se nemusejí bát zvýšených cen. Jak Rataj řekl, ceníky se na letošní sezonu zřejmě nikterak měnit nebudou. Permanentka v hlavní sezoně přijde opět dospělého člověka na 700 korun a dítě na 490 korun.

„Budeme však už na příští sezonu usilovat o co nejužší spolupráci s ubytovateli s cílem vytvářet výhodné pobytové balíčky," nechal nahlédnout do firemní strategie marketingový ředitel František Šoltys.

Nastínil do budoucna možné dvacetiprocentní až třicetiprocentní slevy na  permanentky při pobytu návštěvníků na tři, respektive šest dní, kteří se ubytují ve Špindlerově Mlýně a jeho okolí.

„Špindlerův Mlýn má velké množství lůžek. Je to zázemí a potenciál, který je možné využít, když jako provozovatelé budeme investovat do infrastruktury," prohlásil předseda dozorčí rady TMR Igor Rataj.