VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Život v obci se už vrací do normálu

Zdobnice – Více než samotný výsledek posledních komunálních voleb zajímalo občany Zdobnice to, jak dopadne ustavující zasedání nového zastupitelstva. To se konalo v pátek večer a stihlo se na něm probrat hodně.

20.8.2013
SDÍLEJ:

Orlické horyFoto: Pavel Bednář

Po složení svého slibu přistoupili zastupitelé k tomu nejpodstatnějšímu – volbě starosty, jeho zástupce a předsedů jednotlivých komisí.

„Navrhuji, aby při každé volbě hlasoval i ten, kdo je na funkci nominovaný. Vše tak bude mnohem přehlednější," předestřel dosavadní starosta Bohumil Trpišovský, který byl pověřen správou horské obce.
Vše šlo až překvapivě hladce a jednomyslně byl do čela obce zvolen právě on. Až na jeden případ hlasovalo zastupitelstvo jako jeden muž.

Nesoulad se projevil při volbě místostarosty, kterým se nakonec stal se čtyřmi ze sedmi hlasů Jaromír Valeš. Motivace zastupitelek zvolených za stranu Zdobnice O.K. se plně vysvětlila až při závěrečné debatě.

„Proti panu Valešovi nemáme vůbec nic. Myslely jsme ale, že funkci místostarosty obsadí naše kandidátka, protože naše strana získala nejvíce hlasů. Její mladý věk by byl navíc v některých směrech výhodou," řekla Marie Lapáčková, zastupitelka za stranu Zdobnice O. K.

Zároveň ale všechny, kdo v páteční večer zaplnili sál penzionu Souvlastní, ujistila, že jejich strana akceptuje nutnost spolupráce celého zastupitelstva, protože v horském středisku se kvůli měsíce trvajícím peripetiím nakupilo množství neřešených problémů. Mnohé z nich se probraly již na tomto zasedání.

Jeden z občanů například upozornil na neutěšenou situaci kolem svozu tříděného odpadu. „Do konce roku s tím asi nic neuděláme, ale od toho nového se pokusím se svozovou firmou dojednat jiné podmínky. Zjistím, zda by se na letní a zimní sezonu nedalo zapůjčit několik nádob na odpad navíc," ujistil Bohumil Trpišovský.

Podělit se o své starosti přišli na zasedání také obyvatelé osady Kačerov.
„Zeď u hřbitova se rozpadá a  také cesta do údolí je v neutěšeném stavu. Problémy máme i s chalupářem, který zatarasil obecní cestu a odmítá ji uvolnit," zaznělo z úst dalšího z přítomných.
Zastupitelé se s představiteli občanského sdružení Údolí Kačerov dohodli na brzkém setkání, na němž Kačerovští předají soupis nejpalčivějších problémů.

Pro obec, která se po dva roky nemohla rozvíjet, je asi nejzásadnějším schváleným rozhodnutím to o výměně rozpadajících se oken na všech bytovkách v Kunčině Vsi. Ještě letos by je měla nahradit plastová, která dodá vybraná firma. Tento subjekt byl na nějaký čas předmětem diskuse, ale nakonec byla výměna schválena.

Obyvatelé Kunčiny Vsi se také zajímali o to, kdy a jak bude řešena reklamace stavebních prací, které byly nedávno provedeny na tamní kapli svaté Anny. Fasáda se zde totiž pomalu odlupuje.

Neméně důležitým bylo schválení rozpočtu na příští rok, který je, jako málokde, přebytkový. Obec bude hospodařit s více než pěti miliony korunami, z nichž téměř jeden milion zůstane jako nespecifikovaná rezerva.

Autor: Michal Friček

20.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Nepoctiví stánkaři jsou i podél cyklostezek

SkiResort Černá hora - Pec postavil v lyžařském areálu v Černém Dole novou lanovku. V minulých dnech na ní instaloval sedačky, teď projde zátěžovými zkouškami.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Šachisté vstoupili do nové sezony

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala Krajská soutěž – skupina východ šachových družstev.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Hradec Králové /KOMENTÁŘ/ - Demokracie má díky volbám své vzrušující momenty, jakkoli by je v politice hledal možná jen masochista. V Královéhradeckém kraji voliči o víkendu dopsali příběh, který se začal vyprávět přesně před rokem po skončení krajských voleb.

Bagr už hrábl do země, terminál pro autobusy bude příští rok

Královéhradecko, Broumov - Výstavba nového autobusového terminálu za více než 23,6 miliónu korun se v polovině října konečně rozběhla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení