Naopak. V hospodě u piva, doma na sedačce i na stadionu sleduje hokejová klání stále více žen. A fandění je baví.

„Nepatřím sice mezi ty, které by si pomalovaly obličej a šly řvát a fandit do hospody, ale jak se hokejistům daří, mě zajímá. Zápasy našich na mistrovství však sleduji," prozrazuje studentka Barbora Zpěváčková z Opočna.

Podle svých slov by si rozhodně nenechala ujít semifinále ani finále, její zájem o dění na šampionátu roste s tím, jak dobře se našim daří.

Láska k tomuto sportu se u ní zrodila, když byla malá. „V Opočně se vždycky hrál hokej a my děti jsme se svými tatínky vždycky chodili fandit. Takhle jsem se k tomu dostala," vypráví.

Ve svém dětství se na hokej dívala i místostarostka Rychnova nad Kněžnou Jana Drejslová. Za skalní fanynku se sice nepovažuje, ale dění na šampionátu sleduje a hokejistům drží palce.

„Jsem optimista a moc jim fandím. Sice ne u piva, ale u televize či rozhlasu ano. Pokud se naši kluci probojují do finále, ráda se na utkání podívám," prozrazuje.

A proč ženy hokej sledování hokeje láká? Psycholog Jan Lašek na to má jasný názor. Podle něj jsou pro fandící ženy sportovci především mladí a všestranně zdatní muži.

„Jsou hodni jejich obdivu a vystupující v ženských snech jako vítězní gladiátoři, kterým by bylo žádoucí se po dobrém výkonu žensky poddat, aby ho předvedli i jinde," myslí si.

S jeho slovy do jisté míry souhlasí i Barbora Zpěváčková, jí se však netýkají. Hokejisté jsou podle ní pěkní muži a některé ženy to může k fandění motivovat. Ona však hokej sleduje z lásky ke sprotu.

„Stejně pod tou výstrojí a helmou není nic vidět. Baví mě fandění samo o sobě," vysvětluje. Fakt, že jsou hokejisté přitažliví bere spíš jako bonus.

Barbora Zemanová