Všichni tak měli možnost na chvíli zapomenout na předvánoční shon, a sváteční odpoledne u kávy si mohli v poklidu užít. Setkání zahájil ve 14 hodin starosta Bolehoště Petr Kubíček, společně se starostou z Ledec Milanem Dědkem a zástupcem Očelic Ladislavem Tláskalem. Po krátkém přivítání a představení programu, popřáli všichni tři občanům příjemné svátky a především mnoho zdraví a úspěchů v následujícím roce.

Letošní kulturní program otevřela svým vystoupením bolehošťská škola sérií básniček a písniček. Děti si pro letošek připravili také veršovanou divadelní scénku podle pohádky O dvanácti měsíčkách a na rozloučenou společnou písničku „Dělání, dělání …", za což sklidily obrovský potlesk od všech diváků. Odměnou pro všechny žáky a paní učitelky byla ještě malá sladkost, kterou jim předali zastupitelé Bolehoště.

Dalším kulturním prvkem na letošním setkání byl malý koncert mladého houslisty Kamila Jarkovského z Ledec, který zde zahrál několik skladeb, jako např. od Antonína Dvořáka – Štěstí, zdraví … – Ta naše písnička česká – Slyšte, slyšte, pastuškové – čardáš a další.

I toto umělecké vystoupení se všem velmi líbilo a svým potleskem poděkovali mladému studentovi za jeho umění. Ve zbývajícím čase již hrála oblíbená hudební skupina FANATASY music, čehož využilo i několik tanečních párů. Společná večeře byla pro všechny nachystána na půl čtvrtou. Paní kuchařka pro letošek připravila kuřecí řízky s bramborovým salátem.

V 18 hodin se hudba pomalu rozloučila poslední písničkou a další předvánoční setkání seniorů se blížilo svému závěru. Většina občanů využila svozový autobus také k cestě domů a kulturní sál se pomalu vyprazdňoval.

Tento rok využilo možnosti k setkání i několik seniorů, kteří v obcích nemají trvalý pobyt, ale převážnou část týdne zde žijí. Tito hosté sice nemohli využít dárkové poukazy na občerstvení zdarma, ale rádi se přidali k ostatním a bavili se, a povečeřeli s námi. Bylo tedy příjemné sledovat, že připravená místa v sále byla obsazena více než stovkou občanů a hostů.

Dvanáctý ročník tohoto setkání se opravdu vydařil. Snad všichni návštěvníci byli maximálně spokojeni s připraveným programem, prostředím i místní kuchyní. Soudit tak můžeme i podle ohlasů a pochval, ze kterých máme my pořadatelé obrovskou radost a velmi si jich vážíme.

Obecní úřad Bolehošť