„Rybářské závody se v Opočně konají už posedmé a přijelo na ně kolem sedmdesáti lidí z celé republiky," prozradil jeden z organizátorů Vít Kučera.
Na červy i jiné návnady se tu dají chytnou kapři, líni či bílá ryba.

„Největší úlovek byl zatím amur, který měřil devětasedmdesát centimetrů," prozradil hodinu před koncem závodu  Vít Kučera. A jednomu rybáři prý dokonce zabrala menší štika.
Kdo by si myslel, že chycené ryby putují na talíř, spletl by se. „Pouští se zpět do vody," osvětluje pravidla organizátor.

Ryby prý nebraly

Někteří rybáři však se svými úlovky moc spokojeni nebyli. Ryby podle nich nebraly a mohlo to být způsobeno několika důvody.

„Může to ovlivnit tlak a počasí v předchozích dnech," vysvětluje rybář Petr Musílek, který se tomuto koníčku věnuje od čtyř let.
„Chytám od chvíle, kdy jsem jako malý spadl do rybníka," směje se.

Ačkoli se dlouhé a tiché sedění u vody považuje spíše za mužský koníček, ani ženy se chytání ryb nevyhýbají. A mohou v něm být dokonce velmi úspěšné.

Opočenského závodu se zúčastnili hned dvě. Devatenáctiletá Barbora Bačinová skončila v loňském roce na druhém místě na mistrovství světa v plavané a rybaření pro ni znamená hodně.

„Věnuji se mu od dvanácti let díky svému tátovi. Moc mě to baví," svěřuje se.
Díky této zálibě si prý odpočne a nabere energii. „Když jsem naštvaná, jdu na ryby a je mi hned mnohem lépe," dodává mladá úspěšná rybářka.

Výsledky

1. Kamil Falta: 524 cm, Opočno
2. Miloš Sedlák: 291 cm, 
Jablonné nad Orlicí
3. František Bohm: 283 cm, Hodkovice nad Mohelkou
4. Radek Sejkora: 250 cm, 
Nový Bydžov
5. Oldřich Dvořák: 211 cm, Opočno
6. Karel Frelich: 200 cm, 
Bakov nad Jizerou
7. Jaroslav Práde: 196 cm, Štětí
8. Jiří Krobot: 190 cm, 
Horní Čermná
9. Bára Bačinová: 182 cm, 
Jeníkovice
10. Aleš Bohm: 169 cm,
Hodkovice nad Mohelkou

Barbora Zemanová