Demokratický systém v Česku přímo i nepřímo nadržuje lumpům na úkor slušných lidí. Myslím si, že novým prezidentem se s největší pravděpodobností stane další repasovaný kádr z prognostického ústavu, který bude pokračovat v naplňování dodatků tzv. opoziční smlouvy a pomáhat pardony lidem z podsvětí.

Zatímco lidé v Česku stále ještě věří, že volby něco změní 
a připravují se na první přímou volbu prezidenta, Američané už jsou o krok dále. Místo důvěry v nevděčný demokratický systém dávají přednost jistotě v podobě zbraní. Některé obchody musely kvůli množství objednávek dokonce zavřít a náboje se staly nedostatkovým zbožím. Jedno je jisté, se zbraní v každé americké domácnosti nastanou zločincům v USA těžké časy, jejich práce se stane velice rizikovou. Alespoň do té doby, než se začnou zbraně konfiskovat, jak konec konců již navrhují někteří politici.

Ti samí politici, co káží vodu, mají své životy a životy svých blízkých pod ochranou ozbrojené ochranky a v případě prezidenta i tajné služby. Tento nadlidský nadstandard je placen z peněz daňových poplatníků, nebo možná i výnosů z opiových polí v Afghánistánu, která jsou pod dohledem US Army. Na druhou stranu je Američanům upíráno jejich ústavní právo na držení zbraní, a tudíž možnost bránit své životy a majetek. Politici chtějí, aby lidé byli ještě více závislí na státu a jeho represivních složkách. Ti, než se prostřílejí k obětem loupežného přepadení, tak je mohou v mnoha případech jen zabalit do připravených pytlů. Jsem rád, že mám v lednici ještě láhev Becherovky. Zapiju betonem rezignaci lidí ve zdravý rozum. Ať slouží!

Filip Šorf, Choltice, t. č. Massachusetts, USA