Nejdříve je radnice zlákala na „zvýhodněné“ nájemné ve vybydlených nebytových prostorech, ale zamlčela, že po podepsání smlouvy na ně bude čekat peklo v podobě plánované rekonstrukce celého bloku zástavby.

„Kdybych to věděl, velmi bych si rozmýšlel, zda bych sem provozovnu přemístil. Už to trvá půl roku a je to opravdu nesnesitelné,“ nechal se slyšet majitel oblíbeného dětského bazárku Krtkův ráj Miroslav Boubín. Jeho slova však občas zanikala v příklepech sbíječky. „Takový randál je tu od rána až do pozdních odpoledních hodin,“ dodal prodejce, který by se mohl živit i jako uklízečka. „Každý den ráno musím po dělnících uklízet nepořádek před vchodem. Navíc, i když tu máme nové dveře, je tu ze stavby strašně moc prachu. Prachovku a hadr tak už z ruky prakticky nedávám,“ posteskl si Miroslav Boubín. Podobné zkušenosti má i vedlejší prodejna kuchyňských spotřebičů. „Někdy pomalu neslyším vlastního slova. A prach? To vám ani počítat vyprávět, kolikrát denně musím spotřebiče oprašovat,“ uvedl prodavač obchodu, kterého nejvíce naštvalo jednání pracovníků stavby, když mu přišli v zimě oznámit, že mu v době, kdy se teplota pohybovala kolem nuly, vymění sklo ve výloze.

„Díky tomu, co se se stavbou navalovalo, jsme přišli o část zákazníků,“ doplnil Miroslav Boubín, který včera odeslal dopis hradeckému magistrátu, v němž požaduje za tyto újmy a uvedení v omyl nájemcům nebytových prostor třiceti procentní slevu nájmu.