„Je to z toho důvodu, že jsou lidé v poslední době trochu línější a také protože je doba tak hektická. Do pivovaru to mají blíž," říká pořadatel festivalu Milan Jirák.

Neplatí to však nejspíš o všech, jelikož na Orlické ozvěny dorazili i lidé z daleka.
„Miluji tuto hudbu, podobné akce si vždy užiji. Za country jsem ochotná jet kamkoli, klidně na kraj světa.Nedokážu bez něj žít," prozrazuje Helena Myšková, která žije poblíž Trutnova.

Přijeli z Jablonce

A nebyla sama, která to neměla na tuto akci zrovna pár kilometrů. Eva Šulcová a její manžel vyrazili do Dobrušky až z Jablonce nad Nisou.

„Jezdíme za svou oblíbenou kapelou Zelenáči. Dostali jsme se díky tomu už na spoustu míst v republice. Baví nás to. Jejich hudbu milujeme, ale musím říci, že se nám líbí i ostatní skupiny, které tady vystupují," popisuje.

Zelenáči lidi táhli

Festival spojili i s výletem a v okrese strávili celý víkend. Nejvíc si pochvalovali počasí, které se vydařilo. Z toho měli pochopitelně radost i organizátoři. „Kdyby pršelo, určitě by nepřišlo mnoho lidí," myslí si pořadatel Milan Jirák.

Na festivalu vystoupilo jedenáct country kapel. Největší hvězda byla podle pořadatelů právě kapela, která na festival přivedla manžele Šulcovi – Zelenáči Mirka Hofmana. Zastoupení však měly i regionální skupiny, a to například díky kapele Tomy z Opočna.

Barbora Zemanová