Nikdo z nás netušil, co má čekat, sbalili jsme si tedy zimníky a vyrazili. Už 13. dubna jsme stáli v chladné konstituční monarchii zvané Dánsko. Rozprchli jsme se do rodin, jež nás opečovávaly, a česky jsme nepromluvili až do pondělí, kdy jsme odjeli  na výlet do Legolandu. Tolik lega pohromadě jakživ nikdo neviděl!  Úžasný zážitek.

Překvapivě teprve v úterý proběhlo oficiální přivítání českých studentů v hostitelské škole Tradium v městečku Hobro a hned po tomto nezbytném ceremoniálu přišla zajímavá prohlídka několika místních firem.

Ve středu jsme byli zasvěceni do kolkování a etiketování piv a jiných nápojů ve firmě One Pint a hned poté jsme se podívali, jak probíhá školní výuka. Ve čtvrtek jsme zakončili naši velmi podařenou výměnu týmovým projektem, jímž byla prezentace o našich zážitcích, a poté jsme se snažili učit tancem nepolíbené seveřany valčík, jive i mazurku – to byla vskutku těžká práce, ale zvládli jsme to! Plody naší práce byly úspěšně předvedeny na rozlučkovém večeru, kdy proběhl již druhý ročník mezinárodní soutěže ve společenských tancích. O půl deváté jsme už seděli ve zpátečním autobuse a těšili se domů na svíčkovou.

Závěrem bych chtěla doplnit, že to byla již 16. výměna v městečku Hobro, a také bych chtěla poděkovat za trpělivost učitelce Jitce Kosařové, učiteli Františku Dosedlovi i dvěma dánským učitelkám Bente a Kirsten. Všem se nám tam neskutečně líbilo a ještě dnes zaměňujeme anglická slovíčka za česká.

⋌Za účastníky výměnného pobytu
⋌Linda Popovská II.B