Zčásti byl podvečer připomínkou tragických srpnových událostí let 1968 a 1969, které tehdy „zlomily páteř národa“. Mluvilo se ale také o současné politice. Na pódiu se vystřídalo celkem 9 řečníků, z toho 4 starostové - z Vrchlabí, Dolní Branné, Dolního Lánova a Dolní Kalné. 

Shromáždění sice mělo poklidný průběh, přesto se nešetřilo kritikou. Lidé sepisovali vzkazy politikům na speciální plachtu. Většina se týkala premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana, které iniciativa Milion chvilek nejvíce kritizuje. Nejvíc patrné to bylo na nápisech rozvěšených po městě. "Celou akci jsme koncipovali jako historickou připomínku. Proto jsme bannery vyvěsili během noci z 20. na 21. srpna. Velkým překvapením byl nápis přímo na náměstí T.G.M. v centru Vrchlabí," připomněli pořadatelé mítinku.

Středeční setkání navazovala na předchozí demonstrace za nezávislost justice. Kromě odstoupení ministryně spravedlnosti Marie Benešové a přijetí pojistek pro nezávislost justice v nich lidé požadovali především demisi předsedy vlády Andreje Babiše.

V plánu už jsou další akce. Například Vrchlabští plánují na 28. září, tedy na Den české státnosti, pochod na Žalý a Sněžku.