"Dneškem pro řidiče začínají komplikace na frekventované silnici směřující z Častolovic na Solnici i opačným směrem. Od úterý 6. dubna začíná z důvodu stavebních prací uzavírka Komenského ulice v Častolovicích v délce 1 km a řidiči se proto nedostanou na tranzitní komunikaci k průmyslové zóně Kvasiny. Veškerá doprava bude vedena po objízdných trasách a policisté apelují na řidiče, aby respektovali dopravní značení, chovali se vzájemně ohleduplně ke všem účastníkům silničního provozu a dodržovali pravidla, zejména rychlostní limity," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová

Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tuny vede z obce Čestice ze silnice č. I/11 na silnici č. III/3209 přes obce Olešnice, Hoděčín, Lično a Třebešov, kde se řidiči napojí na silnici č. II/321 směr Solnice. Tato objížďka je obousměrná.

Objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 t povede po silnici č. I/11 přes Častolovice, Kostelec nad Orlicí, Doudleby nad Orlicí a Vamberk, kde se na kruhovém objezdu trasa odklání na silnici č. I/14 přes obec Lupenice, Rychnov nad Kněžnou, Lipovka až do Solnice. I tato objížďka je obousměrná.

"Na objízdných trasách jak pro nákladní vozidla, tak pro veškerý ostatní provoz budou na řádné chování motoristů dohlížet i dopravní hlídky," varovala policie.

Další informace najdete ZDE a ZDE