Vysoké teploty se projevily na návštěvnosti. „V pondělí jsme tu měli sto lidí," prozrazuje Milena Kábrtová z opočenského koupaliště Broumar a ani včera jich nepřišlo méně. Stejně jsou na tom i v Dobrušce. Podle Moniky Nýčové, z místního koupaliště, bylo posledních dnech plno.

Kolik kde zaplatíte• Nejlevněji vyjde koupání na písáku v Týništi nad Orlicí, tam zaplatí děti do šesti let pět, děti do patnácti let 15 a dospělí 25 korun za celý den.
• Ve Vamberku vybírají 30 za dítě či důchodce a 40 korun za dospělého. Permanentka přijde děti a seniory na 400 a dospělé na 800 korun.
• V Kostelci nad Orlicí dospělí z peněženky vytáhnou 50, děti 40 korun.
• Na Broumaru v Opočně stojí vstupné 40 dospělé, 30 mládež od patnácti do osmnácti let a 25 korun děti od šesti do patnácti let. V Dobrušce se dospělí smočí za 40 a děti za 30 korun.
• Ve Včelném koupání vyjde na 30 pro dospělého a 25 korun pro dítě.
• V krytém bazénu v Rychnově nad Kněžnou platí u běžného vstupného pravidlo minimálně 1+1 hodina zdarma, což za dospělého činí 90 za mládež a seniory 70 a za dítě  60 korun.

Na nedostatek lidí si nestěžují ani v Kostelci a ve Vamberku. „Víc jich přichází po patnácté hodině, kdy končí v práci a děti ve škole," říká provozovatel kosteleckého koupaliště Marián Šípoš.

Nabízí slevy

Za relax strávený u vody či aktivitami, které jednotlivá koupaliště nabízí, lidé z peněženky vytáhnou na různých místech rozdílné částky.
Všude však platí, že děti a důchodci mají vstupné levnější. Cena se většinou pohybuje od pětadvaceti do čtyřiceti korun za dítě a od čtyřiceti do padesáti korun za dospělého.

Za malé děti do šesti let na pokladnách převážně nevybírají. Po poledni či šestnácté hodině také mnoho koupališť přichází se slevami. „Máme skupinové slevy pro školní výlety nebo party," podotýká Marián Šípoš.

Otevřel i krytý bazén

Lidé z okresního města a jeho okolí se mohou smočit nejen na koupališti ve Včelném, které bude otevřené od soboty, ale i v krytém bazénu.
V pondělí tu totiž zavedli letní provoz. Návštěvníci se mohou opalovat na posekaném prostranství před bazénem, kde jsou pro ně připraveny lehátka.

„Jedinou podmínkou je, že se musí před vstupem do bazénu osprchovat, aby nezanášeli do vody krémy či trávu," říká ředitel Jiří Dudek.
Loni se podle něj letní provoz osvědčil a za dva prázdninové měsíce se do bazénu přišlo ochladit  a zaplavat si na osm tisíc lidí. „Pro návštěvníky jsme připravili také nový ceník a speciální otevírací dobu," prozrazuje Jiří Dudek.

Koho však taková představa neláká, může vyrazit na písák do Týniště nad Orlicí, kde je vstupné levnější než na běžných koupalištích či do Včelného u Rychnova. „Letos na návštěvníky čeká trojice nových plavčíků," láká Jiří Vymětal, ředitel rychnovských technických služeb, které se starají o Včelné.

Barbora Zemanová