Jičínsko i nadále zůstalobaštou Miloše Zemana

Jičínsko – Druhé kolo prezidentských voleb přilákalo do volebních místností na Jičínsku více voličů než kolo první, a to 68,47 procenta (I. kolo 64,57 %). Ve velkých městech se výrazně změnil i poměr sil. Zatímco poprvé zde vítězil prezident Zeman, tentokrát Jičín, Novou Paku, Hořice, Lázně Bělohrad, Pecku i Miletín ovládl Jiří Drahoš. Na celkové vítězství to ale nestačilo. Jičínsko zůstalo Zemanovo, ačkoli v okolních okresech vyhrál Jiří Drahoš.

Ve Vestci porazil Drahoš Zemana o „parník“ - získal více než 70 %

Vestec - Vysoká volební účast a nízké sympatie k znovuzvolené hlavě státu určily výsledek prezidentských voleb ve Vestci. Obec se 144 registrovanými voliči se stala jediným místem na Náchodsku, kde Drahoš získal od voličů více než 70 % hlasů. „Jsem opravdu pyšný na výsledek, kterého jsme dosáhli, “ nezakrýval starosta obce Martin Filip, že staronový prezident není jeho šálek kávy. Vítězství dosáhl Drahoš i v několika sousedních obcích: Červené Hoře, Litoboři, Slatině nad Úpou či Žernově.

Pravicové Strážné dalo Drahošovi nejlepší výsledek v republice

Strážné - Obec na Vrchlabsku s 215 stálými obyvateli se stala pro Jiřího Drahoše místem s nejvýraznějším výsledkem v republice. Ve Strážném získal 87 procent. „Obec je jednoznačně pravicová. Výsledek rovněž výrazně ovlivnil příliv turistů, kteří jsou převážně z Prahy a Středočeského kraje, kde vítězil Jiří Drahoš,“ vysvětloval starosta Strážného Tomáš Grégr. Volilo tam 365 lidí na voličský průkaz. „Pokud bychom sčítali pouze hlasy starousedlíků, tak podle mě by byl výsledek stejný,“ dodal.