„Už vloni jsme šli s Ondrou v kočárku pětikilometrovou trať z Potštejna. Letos jsme si to zopakovali, jen Ondra šel už sám," říká tatínek Jaromír.

Občas ale přece jen přišla na řadu náruč anebo posazení na ramena. Ve dvou letech by Ondra celou trasu po svých neušel.

Avšak asi půlkilometrový okruh speciálně připravený pro děti si Ondra užil naplno. Floriánkovu stezku v Záměli, kterou již několik let pravidelně pro turisty připravuje občanské sdružení Má vlast, můj domov, tvoří čtyři stanoviště s rozličnými úkoly. „Prošli jsme ji celou. Ondrášek se snažil, ale občas se taky zavztekal, jelikož nemůže dělat všechno, co chce, a musí jít tam, kam jdeme my. No a maličko se polekal vodníka Floriánka," směje se maminka Petra.

Nakonec do cíle stezky, jenž byl v Hostinci Karla IV., dorazil Ondra i rodiče s úsměvem. Pak už jen zbývalo, aby si hodil velkou kostkou a zjistil tak, jakou získá odměnu.

Malého turistu, který patřil k těm nejmladším, jež se postavili na start, nakonec velká kostka a možnost hodu zaujala mnohem víc než samotná výhra.

Za rok rodina vyrazí znovu. V tom mají naprosto jasno. „Je to pro nás příjemně strávený den procházkou na vzduchu," shodují se manželé. A že cestou trochu sprchlo, jim prý vůbec nevadilo.