JIŘÍ VÁCLAVÍK
vyšetřovatel RK hasičů
Původně  jsem patřil a u některých nových svátků (například Halloween) nadále patřím k jejich odpůrcům a nehodlám tyto svátky ani slavit, ale pro svátek sv. Valentýna začínám mít pochopení. Svátků a období, kdy si lidé mohou projevit své city a lásku, není nikdy dost. Zcela korektně a upřímně prohlašuji, že své manželce bohužel nevěnuji tolik pozornosti a péče, kolik by si zasloužila, a mám v tomto směru určitě rezervy. Zjednat nápravu je možné kdykoli, snad se tak stane již letos.
Verdikt: ANO

VĚRA ZAŇKOVÁ
vedoucí knihovny Častolovice
Myslím si, že se tento importovaný svátek v Čechách více zabydlel u mladší generace. U nás doma se nedrží, já jsem z generace, kdy se slavilo MDŽ a Den matek a dodnes kytičku dostávám, třeba i od svých dětí, které si na maminku vždy vzpomenou. Pokud někdo chce slavit Valentýna, proč ne? Je hezké dárky dostávat, ale ještě hezčí někoho obdarovávat.
Verdikt: ANO

YVONA BŮŽKOVÁ
ředitelka SŠZE a SOU CHKT Kostelec n. O.
Svátek svatého Valentýna své pevné místo v Čechách začíná mít, soudě podle intenzity tlaku nabídky obchodníků. Koneckonců komerční růžovo červené srdíčkové šílenství bylo z hlubin zapomenutí vyzvednuto právě jen pro zvýšení zisků obchodníků, a to nejen v zemi svého obnovitele. Udělá-li někomu z mých blízkých radost dárek k svatému Valentýnu, proč ne, ráda mu ji udělám, ale můj šálek kávy to není. Myslím, že lepší je malá pozornost nebo překvapení kdykoli, prostě jen tak, a není k tomu potřeba ani pokyn vtíravé reklamy, ani konkrétní datum v kalendáři.
Verdikt: ANO

Všichni porotci souhlasí s tím, že Valentýn se u nás zabydlel. Ovšem oni sami ho spíše neslaví.