Cena za třídu se pohybuje kolem 550 tisíc. „Dostali jsme dotaci a také nějaké peníze od obce," prozrazuje.

Suma zahrnuje také celkovou opravu přilehlého kabinetu, kompletní výměnu jeho zařízení a nákup demonstračních souprav pro výuku fyziky a chemie.

Na děti bude kromě toho v září čekat zbrusu nová interaktivní tabule, didaktická technika, počítač, ozvučení či vizualizér.

„Nakoupili jsme i nejrůznější pomůcky pro výuku. Potřeba však bylo opravit také podlahy, rozvody i omítky,  vymalovat a vybavit učebnu nábytkem," vypočítává ředitel školy.

Starosta Voděrad Josef Šmída je s rekonstrukcí, která se realizovala od začátku června a během několika týdnů byla dokončena, také spokojen.

„Učebnu jsem vidět a líbí se mi. Je pěkně barevná a veselá. Myslím, že žáci v ní budou spokojení," říká.

Nakoupili tablety

A těšit se mohou i studenti kostelecké obchodní akademie. V její budově se nyní nachází takřka neuvěřitelných 250 počítačů.

Škola si na tomto vybavení zakládá. Učí se na ni totiž i obor informační technologie. Vybavení počítači je tedy nutností.

Letos jich do „arzenálu obchodky" přibylo 32, nachází se v testové učebně.

„Navíc jsme zakoupili 16 tabletů s ne moc obvyklým operačním systémem, aby se studenti zorientovali dobře i v této sféře a naučili se pracovat se více druhy systémů," vysvětluje ředitel školy Václav Pavelka.

Moderní technologie jsou v každé učebně školy. Učitelský stůl je vybaven počítačem a zabudovanou obrazovkou, nechybí dataprojektory. V některých třídách jsou interaktivní tabule. Škola poskytuje i digitalizované studijní materiály.

„Podařilo se nám také vybudovat novou moderní počítačovou síť s WiFi připojením, která bude velmi dobře sloužit alespoň patnáct let," poznamenává Václav Pavelka.

A potěšeně dodává, že se na letních pracích ve škole podíleli i studenti: „Někteří z nich neváhali a přišli pomoci. Z toho mám velkou radost."