Zatímco tráva na loukách a v parcích zatím se zelenáním otálí, tak v mnoha hospůdkách restauracích po celém Královéhradeckém kraji poteče dnes na Zelený čtvrtek z výčepních trubek zelené pivo.

Po pozitivních ohlasech z minulých let opět uvařil sládek náchodského pivovaru Primátor pivo specifické zelené barvy s výstižným názvem Evergreen. „Vyrábíme ho už asi šestým rokem a je o něj rok od roku větší zájem,“ říká ředitel náchodského pivovaru Primátor Josef Hlavatý.

Spodně kvašený ležák má jasnou zlatozelenou barvu a jemnou hořkosladovou příchuť. „Je to trochu jiné pivo než standardní, ale je v podstatě podobné klasické jedenáctce, jen je dělané trochu jinak – musí se trochu stáhnout hořkost, přidáváme tam zelený ječmen…,“ říká ředitel o pivu, které se ale do lahví nestáčí. „Lahvování nemá tradici. Zelené pivo je záležitost zhruba na čtyři, pět dní v období Velikonoc do restaurací.“

S výrobou zeleného piva začínají v Náchodě už dlouho před Velikonocemi, protože část této produkce putuje na zahraniční trhy. „Nejvíce do Polska a Řecka,“ konkretizuje Josef Hlavatý. „To jsou ty dva základní. Jinak produkci pro tuzemsko soustředíme na poslední týden před Velikonocemi.“

Zelené pivo v těchto dnech točí i v Restauraci U Bartošů v Otovicích.Zákazníci si na zelenou barvu před Velikonocemi za poslední roky zvykli a žádají ji. „Od té doby, co jsme se zeleným pivem začali, tak ho vaříme čím dál víc a víc,“ říká ředitel a upřesňuje, že zeleného piva vaří v náchodském pivovaru zhruba tři várky, což dělá přibližně 700 hektolitrů.

PIVAŘŮV ZELENÝ VÝBĚR: PRIMÁTOR ČI STAROBRNO

Na Zelený čtvrtek narazí sudy se zeleným pivem i hostinští v Hradci Králové. A sportovní terminologií by se dalo říci, že se u speciálů, kterými pivaři přivítají svátky jara, bude jednat o souboj východních Čech a Moravy. Na čepu totiž povětšinou budou mít chmelový mok z produkce náchodského Primátora či brněnského Starobrna.

Lokální patrioti si na spodně kvašený ležák z Náchoda mohou ve městě nad soutokem Labe a Orlice přijít do restaurací Pivovarská brána, pivnice Batalion, Restaurace Primátorka pod terasami, Jazz klub Satchmo či Černý kůň.

„Mohu říct, že jsem se za posledních čtrnáct dní nezastavil a o náš speciál je obrovský zájem. Některé hospody jsem dokonce musel odmítat,“ uvedl obchodní zástupce Primátora Jiří Konečný.

Kdo bude chtít dát přednost brněnskému speciálu, který svou sílu získává spodním kvašením po dobu osmi dnů, měl by si v Hradci zajít do Šalandy, Domácí Hospody, Baru No.1, Matys Baru či Tattoo Café.

Zelené pivo točí v předvelikonočním čase už několik let i U Bartošů v Otovicích na Broumovsku. Restaurace, která stojí jen pár desítek metrů od hraničního přechodu, se těší oblibě polských hostů. „Zelené pivo mají rádi. Ptají se na něj třeba i v létě, to jim ho ale už nabídnout nemůžeme. Teď je na něj ale ten správný čas,“ usmívá se za výčepním pultem Hana Bartošová.

Velikonoční Krakonoš nezelená, ale sílí Trutnovský pivovar Krakonoš drží na Velikonoce, stejně jako na Vánoce, tradici čtrnáctistupňového speciálu. Výrobní proces probíhá stejně jako u všech jeho piv plzeňského typu dvourmutovým způsobem spodním kvašením. „Je to od prvopočátku poctivá várka, kterou začínáme vařit už od varny,“ upozornil sládek a mistr výroby Jaroslav Pechoč. Pivovar Krakonoš vyrobil letos na Velikonoce 600 hektolitrů speciálu, pivo stáčel do sudů a lahví. „Čtrnáctka je silnější pivo, chuťově jemnější. Není tak hořká jako naše dvanáctka. U odběratelů je velice oblíbená. Máme ohlasy od lidí, že bychom ji mohli dělat častěji, ale tím by ztratila punc speciálu,“ dodal sládek trutnovského pivovaru.