Program byl zahájen malou scénkou, kdy si postěžovaly dvě včelky z lesa Včelného, jaká je venku zima a byly rády, že tady v úle je pěkné teplíčko. A potom již sál zaplnily další včely a včelky pomocnice, které roztancovaly všechny děti v kostýmech.

Na parketě si odpoledne užívali rytíři, princezny, zvířátka, piráti, sportovci, klauni a další postavy z pohádek i filmů. Děti se naučily včelí tanečky, dozvěděly se, jak se o včely pečuje a viděly dokonce jak vypadá např. rojáček, dýmovnička, včelí úl s plástvemi a další.

Kromě toho si návštěvníci mohli zakoupit také drobné včelí produkty, balónky nebo si nechat namalovat na obličej masku podle svého výběru. Program byl doplněn několika soutěžemi a vystoupením taneční skupiny RK Crazy z Déčka. Na samý závěr karnevalu si děti odnesly malý pamlsek.

Nedělní karnevalové odpoledne si užilo téměř 300 návštěvníků. Poděkování za spolupráci patří Hotelu Studánka, kde na děti i dospělé čeká další setkání se včelkami na jaře 19. května. Akce se konala za podpory města Rychnov nad Kněžnou a Královéhradeckého kraje.