Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Zámrsku zavlály obří červené trenky

Zámrsk – Besedy s prezidentem se kromě občanů zúčastnili také dva muži převlečení za kominíky.

2.11.2015
SDÍLEJ:

V Zámrsku prezident navštívil Státní oblastní archiv a setkal se s občany.Foto: Michal Horák

„Když jsme se dozvěděli o tom, že prezident přijede, napadlo nás udělat takový malý vtipný výstup ve smyslu akce skupiny Ztohoven," řekl iniciátor Miloš Vích, místostarosta sousedního Dobříkova. Společně s kolegou Davidem Šťastným tak chtěli obřími červenými trenkami vyjádřit nesouhlas s chováním a postoji prezidenta. „Jsou ve velikosti 6XL," vtipkoval iniciátor.

Jejich iniciativa zaujala hned od počátku. Nejprve však museli policistům u vstupu odevzdat kominické štětky. Hejtman Martin Netolický přítomné pobavil konstatováním, že je rád, že kominíků v kraji, kde je jich nedostatek, alespoň pár přibylo.

Prezident Miloš Zeman hned v úvodu oba protagonisty vyzval, aby se po jeho projevu zapojili do debaty svým prvním dotazem. Miloš Vích hozenou rukavici zvedl a dotázal se prezidenta na dosud nevyřešenou bezpečnostní prověrku hradního kancléře. „Pana Mynáře odvolám z funkce, pokud neuspěje s odvoláním vůči rozhodnutí NBÚ," odpověděl mu prezident. „Témat je ale mnohem víc," doplnil poté Miloš Vích.

V obci na Choceňsku na prezidenta Miloše Zemana čekaly asi dvě stovky obyvatel. Nejprve měl ale na programu prohlídku Státního oblastního archivu. „Máte tu staré pozemkové mapy velkostatků?" ptal se prezident, sotva vystoupil z auta. Zajímal se také o vystavenou smolnou knihu nebo mohl obdivovat matriku ze 16. století.

Po setkání se zastupiteli obce, kde se hovořilo především o dopravních problémech na silnici I/35, ho potleskem přivítali místní i přespolní obyvatelé. Přislíbil jim, že 28. listopadu při audienci ministra dopravy Dana Ťoka rozhodně přijde řeč na výstavbu R 35. „Aby R 35 sestoupila z rýsovacích prken a začalo se stavět," uvedl prezident.

V diskuzi se ti, kdo se chopili mikrofonu, dotazovali na problémy místní i celorepublikové. Obyvatel sousední Slatiny, kde se nachází nelegální sklad munice, se zeptal na aktuální stav kauzy. „Jak je možné, že to dvacet let nikomu nevadilo? Je to principielní spor o fungování veřejné správy," konstatoval hejtman Martin Netolický a ujistil, že pokud majitel nedodrží dvacetidenní lhůtu na vyklizení, která běží, budou následovat další právní kroky.

Ředitelka místní mateřské školy vyjádřila nesouhlas s povinnou předškolní docházkou. Miloš Zeman se v té souvislosti rozhovořil o romských dětech: „Předškolní výchovu minimálně v rámci jednoho roku bych dal v jejich prospěch a v jejich zájmu, ne jako diskriminaci. A pokud se někteří rodiče budou mít zájem přidat, ať se přidají, to už je dobrovolné." Z publika zazněl i dotaz týkající se imigrantů nebo pracovní povinnosti vězňů.

Autor: Iva Janoušková, Šárka Mikulecká

2.11.2015
SDÍLEJ:
Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie.

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Nové Město nad Metují - Lázně Bělohrad
8

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.

Cestáři potěšili malšovické občany. Silnici otevřou o měsíc dřív

Hradec Králové - „Konečně tu bude zase klid,“ oddechla si Věra Broučková z malšovické ulice Gollova, když se dozvěděla, že oprava nedaleké ulice Úprkova skončí o měsíc dříve, než stanovoval původní harmonogram. Ten počítal s tím, že bude silnice uzavřena od začátku srpna do 27. listopadu.

Vítězná branka Týniště nakonec neplatila

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobruška přivezla všechny body ze hřiště poslední Bílé Třemešné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení