Svůj boj o Hrad oznámili i dva uchazeči, kteří se narodili v Náchodě. Podnikatel Igor Sládek absolvoval náchodské gymnázium a na začátku 80. let odešel do USA. Druhým kandidátem je herečka a zpěvačka Jana Yngland Hrušková, sestra známější televizní Popelky Evy Hruškové. Zda se oběma zájemcům podařilo sehnat potřebný počet podpisů, se uvidí dnes po 16. hodině, kdy se přijímání kandidátních listin uzavře.

Autobusová zastávka v Krkonošské ulici bude bezpečnější

Náchod - V minulém týdnu byla dokončena a zkolaudována stavba autobusové zastávky a chodníků po obou stranách komunikace v Krkonošské ulici v Náchodě. „Díky této investici, téměř 730 tisíc korun z rozpočtu města Náchoda, se výrazně zvýší bezpečnost chodců v místní části Klínek. Chodci se tak již nemusejí pohybovat přímo po komunikaci III. třídy, což bylo dosud velmi nebezpečné,“ upřesnila místostarostka Pavla Maršíková a dodala: „Realizace této investice byla umožněna také díky vstřícnému jednání majitelů sousedních nemovitostí.“

Hotel Centrál bude zdobit nový reprezentativní vchod

Nová Paka - Budova hotelu Centrál na novopackém náměstí se stává opět architektonickou i kulturní ozdobou města. V loňském roce byla prohlášena kulturní památkou, což je směrodatné i při její rekonstrukci. „Aktuální stavební a natěračské práce zahrnují opravu podloubí, omítek, schodiště a sloupů,“ přibližuje kazatel Bohdan Čančík. Opravy za šest set tisíc korun, které částečně omezují průchod podloubím, budou hotovy do konce listopadu.

Na věž Zázvorku se vrátil obraz Krajské brány a pamětní deska

Nové Město nad Metují - Na novoměstskou věž Zázvorku se vrátil obraz Krajské brány a bronzová pamětní deska odkazující na data postavení a zbourání brány. Obraz i deska byly sejmuty během opravy zdiva věže. Při jejich bližším prozkoumání se zjistilo, že obojí je ve špatném stavu a bylo by vhodné je před jejich navrácením zrestaurovat. Restaurování malby obrazu Krajské brány bylo zadáno Markétě Škopkové, restaurování pamětní desky a zavěšení desky a obrazu provedl restaurátor Petr Tomáš z Nového Města nad Metují.