Ti nejzdatnější stoupali od kapličky v Peci pod Sněžkou Obřím dolem na polskou chatu Slezský dům ve výšce 1400 m. Náročnější už byl výstup na vrchol po zasněžené a zledovatělé cestě, kde pomáhaly turistům řetězy, které však byly obalené ledem. Teprve na samém vrcholu vítr značně zesílil, teplota byla mínus 2°C, a tak při zpívání státní hymny využili účastníci částečného závětří u rotundové kaple svatého Vavřince. Stejně náročný byl sestup po zledovatělých vysokých schodech, který komlikoval silný nárazový vítr, až k rozcestí, kde je odbočka na Pomezní boudy.

U náchodského hřbitova vzniklo nové parkoviště

Náchod - Hřbitov ve Starém Městě je připravený na každoroční podzimní nápor a nastávající Dušičky, a to i díky zcela novému parkovišti za více než čtyři miliony korun. „V bezprostřední blízkosti staroměstského hřbitova vzniklo třicet nových parkovacích stání, z toho dvě jsou vyhrazena pro invalidy. Součástí parkoviště je i nové veřejné osvětlení,“ informoval starosta Jan Birke a dodal: „V období, kdy se chystáme na oslavu Památky zesnulých, je to vlastně dárek nám všem. Významně se tak zlepší komfort návštěvníků hřbitova a nebudeme se již muset doslova brodit blátem.“

Na náměstí v Hostinném lidé dlabali dýně

Hostinné - Osmý ročník tradičního dlabání dýní pořádalo na náměstí Sdružení pro lepší Hostinné. Lidé mohli přinést či zakoupit dýni na místě. Kdo chtěl, mohl přijít v halloweenské masce. Na náměstí v Hostinném čekalo na děti spousta her a zábavy.

Jičínská radnice varuje před pohybem v lesních lokalitách

Jičín - Radnice upozorňuje občany, aby v těchto dnech byli opatrní při pohybu v lokalitách se vzrostlými stromy. Jedná se zejména o Čeřovku, urnový háj, lesík u Šibeňáku a Libosad, zvláště část pod železniční tratí. Vlivem silného větru a podmáčení mohlo dojít k narušení stability některých dřevin. „Vstup do jmenovaných míst není omezen, avšak doporučujeme se jim vyhnout, pokud cesta skrze ně není nezbytná,“ uvedl tiskový mluvčí radnice Jan Jireš.

Dům čp. 78 u nové radnice se začne už brzy demolovat

Česká Skalice - Dům čp. 78 v těsném sousedství nové radnice na třídě T. G. Masaryka bude brzy zbouraný. Přípravné práce by měly začít už tento týden. „Od 6. listopadu začne samotná demolice. Upozorňujeme proto občany na dočasná omezení, která budou s touto činností spojená,“ sdělila Jana Horáková, vedoucí odboru investic a správy majetku.

Dělníci mysleli, že vykopali munici. Šlo ale jen o staré závaží

Dvůr Králové n. L. - Venkovní hřiště u Základní školy Strž ve Dvoře Králové v současné době prochází rekonstrukcí. Během výkopových prací dělníci odkryli předmět, který připomínal munici. Na místo proto vyrazili policisté, včetně pyrotechniků z Milovic. Ten po ohledání nalezeného předmětu konstatoval, že jde o závaží z čerpadla. Občané se tak žádného nebezpečí nemuseli bát.

Bělohradská Kotykova alej je po čtyřech měsících opět průjezdná

Lázně Bělohrad - Od středečního rána si můžou řidiči, kteří čtyři měsíce mířili do Lázní Bělohradu přes objížďky kvůli rekonstrukci vozovky a mostu v Kotykově aleji, konečně oddychnout. Stejně tak obyvatelé obcí Svatojánského Újezdu a Šárovcovy Lhoty, kolem jejichž domovů vedly objízdné trasy. „Proběhl kontrolní den. Komunikace je průjezdná,“ potvrzuje oblastní ředitel stavební firmy Swietelsky Milan Jiroušek.

Na Deklech slávy odhalí cedulku kasaři evropského formátu

Česká Skalice - Klub Konvalinkových umělců a volnomyšlenkářů (KKUV) před restaurací U Konvalinků v České Skalici odhalí v sobotu 4. listopadu v 19 hodin na Deklech slávy cedulku českoskalickému rodákovi, kasaři evropského formátu Karlu Rustičkovi (1906 - 1970). Po herci Karlu Novákovi a řezbáři Františku Rintovi půjde o třetí zdejší výraznou, i když poněkud pozapomenutou osobnost. Součástí slavnosti bude výstava Karel Rustička, Příběh opravdového kasaře o odkazu tohoto velikána a ve 20 hodin vypukne punkový mejdan. Zahrají kapely: Nátěrová hmota a Vemeno z Hradce Králové, z Prahy přijede formace Zputnik.