Ke srážce se zvířetem může dojít v kteroukoliv denní dobu, nejčastěji však za svítání a za soumraku. Velké riziko hrozí i při nočním oslnění světlomety vozidla, kdy je zvíře dokonale zmateno a zůstává strnule stát na vozovce. U vysoké zvěře bychom měli být pozorní zejména v období páření. Prevencí je především snížení rychlosti v rizikových oblastech.

Oprava divadla se připravuje

Jičín - Oba vlastníci budovy divadla v jičínské Husově ulici, tedy město Jičín a Tělocvičná jednota Sokol, se domluvili na její postupné rekonstrukci. Objekt již technicky i morálně zastarává a v brzké době bude nutná její rekonstrukce, na čemž se obě strany shodly. Město nyní nechá připravit projektovou dokumentaci, která určí rozsah rekonstrukce. Dokumentace bude stát asi 2 miliony korun pro městskou část a 0,5 milionu korun pro Sokol. Hotová by měla být nejdéle do roku 2020.

Lokálkou kolem Humprechtu

Sobotka - Samotná cesta na výlet se může stát nevšedním zážitkem. Během všech prázdninových víkendů až do 2. září se můžete svézt historickou lokálkou a navštívit například zahradní železnici Podhradí v Bakově nad Jizerou, muzeum historických motocyklů značky Jawa v Dolním Bouzově nebo zámek Dětenice. Cena speciální jízdenky začíná na čtyřiceti korunách a platí na vzdálenost až do sto osmnácti kilometrů.