V prostoru Ravelinu č. XIV pevnosti Josefov představí od 10 hodin průřez vývojem dělostřelecké techniky od první světové války do současnosti. Návštěvníci se mohou těšit zejména na komentované ukázky výcviku obsluhy kanonů i statické ukázky dělostřelecké výzbroje.

Run of Clean. Čas nehraje roli

Hořice - Druhý ročník týmového běžeckého závodu Run of Clean se uskuteční v sobotu 2. září od 9 hodin v Hořicích. „Běhu“ se může zúčastnit úplně každý, kdo si chce užít zábavu, pohyb a pomoci životnímu prostředí. Společným cílem jsou uklizené Hořice. Start bude z fotbalového stadionu na vrchu Gotthartu, kde bude připraven i doprovodný program. Závodníci se mají bezpečně dostat jakoukoli trasou na vrchol rozhledny na Chlumu a cestou posbírat nepořádek, který potkají. Zde budou všichni účastníci odměněni.

Perutě roztáhnou při jarmarku

Trutnov - Milan Peroutka, finalista poslední řady televizní show Tvoje tvář má známý hlas, zamíří v neděli do Trutnova. S kapelou Perutě vystoupí při tradičním Trutnovském jarmarku, který se uskuteční na Krakonošově náměstí. Publiku zazpívají rovněž další známí interpreti, Xindl X a Olga Lounová nebo také Dalibor Gondík a jeho Gentlemani. Dopoledne zahraje cimbálovka Jožky Šmukaře. Na náměstí vystoupí rovněž klauni s velocipedy, u muzea bude prostor pro děti. Od pěší zóny se potáhne had 120 stánků.