Jméno se zamlouvá i starší generaci. „Je to hezké jméno. V Čechách byl kdysi Jiří jedním z nejčastěji dávaných jmen," poznamenala pětaosmdesátiletá Drahomíra Macková.

Zajímavým člověkem bude princ i podle numeroložky Idy Novotné. „Princ má tři jména, George, jak se mu bude říkat nejčastěji, dává z pohledu numerologie dohromady čísla 25. To značí analytické a rozlišovací schopnosti a perfektní úsudek.

Dalším charakterovým rysem by mohla být schopnost poučit se z vlastních chyb. Navíc je ve jméně i „vibrace", že bude spokojený v kolektivu a v partnerství. Ze jména vychází navíc číslo sedm, které je „duchovní".

Dá se předpokládat, že bude nový dědic vnímavý a hodný člověk."

Narození potomka strhlo celý svět, ale Británie byla přímo „poblázněná". Své o tom ví i student Jakub Hron, který je přes léto v Anglii.

„Narození budoucího krále se tady hodně prožívalo. Mnoho lidí také tipovalo jeho jméno a nakonec se jim jejich úsudek většinou potvrdil. Mně se jméno George skutečně líbí a dobrá jsou i ta další dvě. George Alexander Luis mi zní melodicky," poznamenal student.