Ve čtvrtek ráno dva z trojlístku odcizili obsluze v baru finanční hotovost dva a půl tisíce korun a pokusili se ukrást i motorové vozidlo zn. Subaru.

„Z těchto skutků jsou podezřelí dva sedmaadvacetiletí muži. Jičínským policistům se podařilo oba zadržet na základě popisu zhruba 200 metrů od baru. Odcizenou hotovost měli ještě u sebe. Převezeni byli na policejní služebnu. V tuto chvíli je věc stále v šetření," popisuje Ivana Ježková a podotýká, že jde zatím o jediný exces v kraji.

Pátrání

Pátrali jsme v barech a hernách v Jičíně. Mezi Valdicemi a Jičínem je první občerstvovací zastávkou restaurace U Šuků. „Včera se u nás nic nedělo. Byli jsme tu ještě po půlnoci, ale přišli jen štamgasti, nikdo cizí," hlásí personál.

Štěstí jsme měli v restauraci Na Veselce. „Stalo se to někdy k ránu vedle v nonstop baru," navádí nás na stopu Jaroslav Kříž.

Ondřej Vrba z herny popisuje, jak k celé události došlo. „Všichni přišli o půlnoci a seděli tu do půl sedmé, kdy se mi ztratili peníze. Odskočil jsme jen na chvíli do vedlejší restaurace. Dva z trojlístku odešli, jeden zůstal a ten mi krádež nahlásil. Že šlo o propuštěné vězně jsem zpočátku vůbec netušil, až když o tom sami hovořili. Popíjeli pivo i whisku a účet zaplatili. Myslím si, že amnestie nebyla zrovna dobrým krokem pana prezidenta," míní Ondřej Vrba.

Hradecká krajská policie vydala prohlášení, že je připravena reagovat na případné problémy související s amnestií. "Jsme připraveni v případě potřeby posílit výkon služby a jakékoliv problémy, incidenty nebo excesy okamžitě řešit. Jsme v pravidelném kontaktu s řediteli věznic našeho regionu," uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

Věznice v Královéhradeckém kraji v Hradci Králové, Odolově na Trutnovsku a ve Valdicích by na základě amnestie prezidenta Václava Klause mohlo opustit přibližně 500 vězňů. Představuje to zhruba čtvrtinu všech vězňů v těchto káznicích. První vězni se na svobodu dostali ve středu po poledni, dnes jejich propouštění pokračuje.