Z téměř šestnácti set kempů v Česku i na Slovensku, pro které i letos hlasovali sami návštěvníci, se kemp v Lodíně „vyhoupl" na sedmnáctou příčku.

„Je to pro nás obrovský úspěch. Už jen proto, že by si každý měl uvědomit, že nejsme žádné velké město ani vesnice. Máme v evidenci přesně tři sta šedesát dva obyvatel. Zařadili jsme se mezi „smetánku" v Česku a na Slovensku," těšil se z úspěchu starosta Lodína Jaromír Pelánek.

Spokojeností září také ředitel Správy majetku a sportovních zařízení Lodín Miroslav Kout. „Je to pro nás velký závazek do budoucna a jsme za takové postavení v top žebříčku pětadvaceti nejlepších kempů velice šťastní. Jen málokomu se něco podobného povede. Máme tak jednoznačně potvrzeno, že se řadíme k nejlepším kempům nejen v Královéhradeckém kraji, ale i v celých východních Čechách," řekl Miroslav Kout.

Chatky pro Čechy, karavany cizinců

Jak dodal, právě uplynulá sezona byla pro kemp velice úspěšná. Alespoň jednu noc tu prožilo 6800 turistů. Podle Kouta si jejich kemp oblíbili hosté ze severní a severozápadní Evropy. Zatímco o patnáct chatek je největší zájem mezi českými turisty, karavany jsou doménou cizinců, především Dánů, Norů, Němců či Nizozemců. Kapacita kempu je pro sto padesát lidí. Zájemci tu mohou také stanovat. Například již sedmou sezonu sem míří na celý měsíc rodina Nizozemců.

V soutěžní anketě mohou zájemci dát až pět hvězdiček za celkový dojem a speciálně se pak „boduje" ochota personálu, stav sociálního zařízení, okolní prostředí, možnosti sportu a zábavy, nabídka služeb a konečně ceny.

Personál hodnocen na jedničku

Jak se přímo ve výsledcích objevuje, byli turisté velice spokojeni. Jinak by ostatně nemohl kemp skončit na tak prestižním místě. Pěti hvězdičkami většinou hodnotí ochotu personálu. Také v komentářích, které mohli účastníci ankety doplnit, se nejčastěji objevuje „spokojenost s příjemným a vstřícným personálem". Bodově si lodínský kemp také pomohl v celkovém dojmu.

Úspěch Lodínské může těšit o to víc, že jejich kemp „předběhl" i další renomované kempy v Královéhradeckém kraji. Například na osmnáctém místě skončilo koupaliště a kemp Pecka  na Jičínsku. Autocamping Rozkoš u České Skalice na pětadvacátém místě a Autokemp Brodský Červený Kostelec byl na místě třicátém.