I tady si masky své dovádění předem domluvily s místním starostou. Pak se vydaly na pochod směrem do Jadrné. „Ve městě mají možná masek víc, ale vzhledem k velikosti naší obce se rozhodně nemáme za co stydět," zhodnotil Vojtěch Špinler, starosta Orlického Záhoří.

Ani zde nechyběly klasické masky. Oproti Rokytnici byl ale rozdíl v dopravním prostředku, který maškarám „razil" cestu. S ohledem na místní podmínky netáhl kůň vůz, ale sáně.

Vezli se na saních

Možnosti pohodlné dopravy využilo hned několik účastníků. Bylo jim to odměnou za práci, kterou si dali při přípravě svých kostýmů.

„S účastí i s průběhem akce jsem naprosto spokojená. Každým rokem chodí masek víc a víc. Asi polovina lidí v průvodu měla nějaký kostým. A další už se hlásí s tím, že příští rok se také za něco převléknou," neskrývala svou spokojenost při hodnocení akce Jana Matyášová z občanského sdružení Za horami, které bylo organizátorem akce. Zároveň dodala, že s přípravou jim pomohli i přátelé z Kunvaldu, kde má obnovený masopust ještě o něco delší tradici.

Oficiální část programu ukončilo pohřbívání basy. Poté se již všichni mohli věnovat pití a hodování.