Jičín vzdá hold literatuře

Jičín - Devátého května proběhne od 18 hodin již čtvrtý ročník Noci literatury. Jedná se o literární happening, jehož se vyjma Jičína účastní i desítky dalších měst po celé Evropě. Veřejná čtení toho nejlepšího ze současné evropské literatury se konají na netradičních místech v podání profesionálních herců. V Jičíně se bude číst na čtyřech místech, a to v Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně v Zahradě poznání, v Rumcajsově ševcovně, u Korunovační kašny na Valdštejnově náměstí a v Židovské č. p. 100. Jako interpreti textů se opět představí regionální herci Filip Richtermoc, Petr Prokeš, Radim Jíra a Gabriela Holbová Šťastná.

Začne třítýdenní uzavírka silnice

Pěkov - V průjezdním úseku obce Pěkov, který prošel v loňském roce kompletní rekonstrukcí, dojde opět k úplné uzavírce. Ta potrvá od 9. do 31. května. „Důvodem pro uzavírku je jednak potřeba dokončení prací, které již dodavatel nezvládl v závěru loňské stavební sezóny dokončit (instalace zábradlí, svodidel, terénní úpravy), a dále je třeba v celém opravovaném úseku položit nově vrchní vrstvu asfaltového koberce,“ říká místostarosta Police nad Metují Jiří Škop. V důsledku nekvalitně položeného povrchu je třeba tento v celé délce úseku ofrézovat a položit následně nový asfaltový koberec. To lze provést za úplné uzavírky.

Připomenou konec 2. světové války

Dvůr Králové - Na mnoha místech regionu si v úterý lidé připomenou konec 2. světové války. Jedním z míst je také Dvůr Králové. Připomenutí třiasedmdesátého výročí oficiálního konce bojů a uctění obětí se tu uskuteční od 9 hodin u válečného památníku na královédvorském městském hřbitově. Za přítomnosti vedení města lidé položí květy k válečnému hrobu a chvílí ticha uctí oběti války. Čestnou stráž v historických uniformách budou držet členové klubů vojenské historie z našeho regionu a královédvorští skauti. Vedení radnice následně položí květiny také u památníků válečných obětí na Wolkerově nábřeží.