Slavnosti jablek a cibule již popáté

Lázně Bělohrad - V sobotu 22. září zavítejte do zámeckého parku, kde se od 10 do 19 hodin odehrají již páté Slavnosti jablek a cibule. Trhy zpříjemní připravený kulturní program. Při zahájení bude k poslechu a tanci hrát dechová hudba VČE, ve 13.30 ovládnou pódium Yellow sisters s programem pro děti a v 15 hodin Marien. Na závěr vystoupí místní kapela Yeškovy voči.

Medový jarmark vám osladí život

Jaroměř-Josefov - U příležitosti 150. výročí organizovaného včelařství na Jaroměřsku se koná v sobotu 22. září od 9 do 17 hodin v Pevnosti Josefov „Medový jarmark“. Připravená bude ochutnávka a prodej medu a medových výrobků přímo od včelařů, nabídka přírodních a lidových výrobků i ochutnávka a prodej vína. V doprovodném programu vystoupí dětský loutkářský soubor Blechy, Loutkové divadlo Maminy a country skupina Dostavník.

Guláše v Peci s Novým i Jelenem

Pec pod Sněžkou - Pec provoní v sobotu 22. září guláše při tradiční soutěži na parkovišti U kapličky. S kuchařskou vařečkou a zástěrou se představí také známí herci. Dorazit mají Pavel Nový, Michal Dlouhý, Saša Rašilov, častým účastníkem je pecký rodák Robert Jašków. Zahrají kapely Jelen a Laura a její tygři. Pokřtěna bude publikace o historii horského střediska.

Přijďte vyjádřit svůj názor
Náchod - Využili jedinečnou příležitost vyjádřit svůj názor, připomínky a návrhy na budoucí řešení strategické plochy ve středu Náchoda a vydali se na veřejnou debatu o využití areálu bývalé Tepny. Debatuje se v pondělí večer ve velkém sále Městského divadla Dr. J. Čížka. Setkání se účastní též vedení a zastupitelé města, odborníci a přední architekti.