Novopacká pouťová slavnost

Nová Paka - Hlavní církevní pouť se koná v neděli 19. srpna. Mše svatá se sborovým zpěvem začíná v 10 hodin. Hlavním celebrantem bude P. Jan Maria Vianney Dohnal. Po celý víkend, kdy Masarykovo náměstí zaplní pouťové atrakce, bude připraven také doprovodný program na dvorku MKS. V pátek v 19 hodin zde zahrají Poutníci a ve 21 hodin kapela Matylda. V sobotu odpoledne nebudou chybět dílničky a divadlo pro děti. V 18 hodin se můžete těšit na vystoupení Vlasty Horvátha a poté na skupinu Mr. Stanyol. Neděli zpestří kapela Klapeto. V ulici F. F. Procházky zakoupíte tradiční řemeslné výrobky a ochutnáte kávu z Novopacké pražírny.

Kostelec přivítá folklorní svět

Červený Kostelec - Už po 64. bude v druhé polovině týdne Červený Kostelec hostit Mezinárodní folklorní festival. Slavnostní zahájení festivalu je na programu ve středu 15. srpna od 18 hodin koncertem skupin Vesna a legendárního Olympicu. Až do 19. srpna bude město hostit folklorní špičku z celého světa. Návštěvníkům se představí celkem pět tuzemských a 14 zahraničních souborů. Těšit se mohou na soubor z Brazílie, který nabídne i karnevalové tance. Exotickou kulturu a tradice přivezou soubory z Kostariky, Velikonočních ostrovů nebo Indie. Na prknech dále vystoupí soubory z Ruska, Itálie, Španělska, Alžíru, Maďarska, Srbska, Slovenska a České republiky.

Očím zalahodí záplava květin

Trutnov - Brány dalšího ročníku Světa květin se otevřou v pátek 17. května v Horním Starém Městě. Expozice mečíků, jiřin, růží a fuchsií se otevřou pro veřejnost po dva dny, tedy i v sobotu vždy od 8 do 19 hodin. K vidění budou i kaktusy a sukulenty, bonsaje, skalničky a jehličnany, pokojové květiny či subtropické rostliny. Vystaveno bude také drobné zvířectvo, objeví se expozice včelařů se skleněným úlem a včelařskými produkty, ve stáncích najdete rukodělné výrobky, připraveny jsou ukázky aranžerské práce studentů SZŠ Kopidlno, ukázky činnosti Správy KRNAP, České lesnické akademie nebo výstava hub mykologů z Trutnova.

Ilustrační fotografie.
Výstava ve věži připomíná výročí