Jičín po roce opět patří pohádkám

Jičín - Celé město bude od středy 12. září do neděle 16. září žít jít 28. ročníkem oblíbeného festivalu Jičín - město pohádky. Letos je program pro celou rodinu připraven pod podtitulem „Pohádkové čarobejlí z Krkonoš a Podkrkonoší“. Ve středu v 16 hodin se připojte k zahajovacímu průvodu v kostýmech, který povede z Husovy ulice na Valdštejnovo náměstí.

Oslaví 100 let od založení republiky

Česká Skalice - Den otevřených dveří a oslava 100 let od založení Československé republiky se chystá v pátek 14. září v českoskalické Vile Čerych. Můžete se těšit na komentované prohlídky vily i zahrady v dobovém oblečení, historická vozidla, stylovou hudbu kapely Jazz Bond a Petra Köppla a mnoho dalšího. Prvorepublikové společenské oblečení je vítáno, ale není podmínkou.

Lanovka z lázní má devadesátiny

Janské Lázně - Velká akce se chystá na víkend v Janských Lázních. Lanovka na Černou horu jezdí 90 let a její současný provozovatel, SkiResort Černá hora-Pec, jubileum připomene. Hlavní program je v sobotu a otevře ho v 10 hodin dětská soutěž Jak se staví lanovka. Návštěvníky čeká procházka historií, tipovačka, koloběžková erzeta i výrazně zvýhodněné ceny lanovky.