Lodžie World Fest zažije premiéru

Jičín - Od pátku do neděle se můžete těšit na dlouho očekávanou kulturní událost v podobě prvního ročníku Lodžie World Festu. Na své si ve Valdštejnské lodžii i jejím blízkém okolí přijdou příznivci world music, alternativní hudby a netradičního divadla. Vystoupí například Jana Vébrová, Iva Bittová, Jarda Svoboda, Petr Nikl, Divadlo Líšeň: Sávitrí či Ondřej Smeykal.

Na zámek míří vévoda Kuronský

Náchod - Areál zdejšího zámku bude v sobotu patřit Kuronským slavnostem. Můžete se těšit na pestrý program, stánky s řemesly a občerstvením, při prohlídkách zámku ožijí historické postavy, děti pobaví loutkové divadlo, zazní koncerty a mnoho dalšího. Na slavnosti opět zavítá družina vévody Kuronského i hosté z partnerského města Bauska v Lotyšsku.

Zpřístupní depo, památky i stavbu

Trutnov - Poutavý program na řadě míst bude patřit v Trutnově víkendovým Dnům evropského dědictví. Zahájí je v sobotu v 10 hodin čestná salva Klubu vojenské historie a natírání pamětní desky 1866 na náměstí. Na staré radnici bude možné podívat se do městské kroniky, v parku omrknout podzemní chodbu, Na Nivách stavbu SVČ Trutnov či v neděli železniční depo.