Slavnost mečíků doprovodí hudba

Nemyčeves - O víkendu ZO ČZS Nemyčeves-Vitiněves pořádá 48. speciální výstavu mečíků. Akce se koná v 11.-12. srpna v areálu školy v Nemyčevsi vždy od 8 do 18 hodin. Mečíky budou vystavovat přední pěstitelé, členové specializované organizace GLADIRIS, obdivovat můžete také růže, jiřiny a lilie. Organizátoři připravili doprovodný program spojený se křtem nových semenáčů měčíků. V sobotu odpoledne hraje Kyzivátova libáňská dechovka. Vystoupí zpěvačka Kamila Hűbsch, Heidy Janků a Fiakr, spolek emeritních Šlapeťáků. V neděli zahraje dívčí country skupina Sunny girls a hostem bude Standa Hložek.

Josefov přivítá fanoušky metalu

Josefov - Zdejší pevnost se chystá na další ročník festivalu Brutal Assault, na který každoročně přijíždí tisíce příznivců metalové hudby z celého světa. Pořadatelé ani letos nepřestali lovit ty nejzajímavější interprety a opět lákají na různorodý lineup složený z více než 130 kapel. Návštěvníci se tak od 8. do 11. srpna mohou těšit například na koncert praotce horrorpunku Glenna Danziga. Na v pořadí už 23. ročník festivalu se letos po delší odmlce vrátí prověřená jména metalového extrému jako například Behemoth, At The Gates, Unleashed nebo Broken Hope. Hardcore tentokrát zastoupí kapely jako Converge, Northlane nebo Full of Hell.

Náměstí zaplní pivní slavnosti

Vrchlabí - Letošní Krkonošské pivní slavnosti se uskuteční v sobotu na náměstí TGM ve Vrchlabí. Hlavní hvězdou 21. ročníku bude zpěvák Janek Ledecký. Jeho koncert začne ve 20.30. Program se rozjede už dopoledne, jako první z našlapaného hudebního menu zahrají EKG Blues. Na své si přijdou také děti, v 10 hodin otvírá dětský koutek plný atrakcí, ve 14.00 je čekají zpívánky a divadélko. Dospělí mají před sebou tradičně pestrý pivní mejdan s možností ochutnat širokou škálu značek, včetně těch od krkonošských minipivovarů. Zajít můžou do pivní školy Jaroslava Učíka, vicemistra světa a mistra ČR v čepování piva.

Hronov rozehrál 88. přehlídku amatérského divadla.
Hronov rozehrál 88. přehlídku amatérského divadla