Kopidlenský kvítek potěší zahradníky

Kopidlno - Kopidlenský kvítek, tradiční událost pro milovníky květin, zahradníky i studenty, tento týden vstupuje do 25. ročníku. Při Mistrovství české republiky v zahradnickém oboru ve středu a ve čtvrtek poměří své znalosti a dovednosti studenti středních škol. Pátek bude patřit soutěžím žáků základních škol. V sobotu 13. října se od 9 do 17 hodin můžete těšit na prodejní výstavu v zámeckém areálu místní zahradnické školy. Kromě floristických kompozic či prodeje výpěstků a výrobků na návštěvníky čeká pestrý doprovodný program.

Povolební jednání nejsou všude nutná

Náchodsko - Voliči v pátek a v sobotu rozdali karty a celý tento týden s nimi budou moc zvolení zastupitele hrát. Zatímco na vesnicích se na žádné politikaření nehraje, v deseti městech Náchodska začala zákulisní i veřejná jednání o povolebním uspořádání na radnicích už nyní a budou pokračovat i v příštích dnech.
Oč jednoznačnější je situace například v Bezděkově, kde se volilo devět zastupitelů. Vzhledem k tomu, že voliči měli na výběr z jedné devítičlenné kandidátky, byly výsledky jasné ještě před tím, než se volební místnost otevřela.

Střední školy mají veletrh v Uffu

Trutnov - Jedinečnou možnost pro budoucí středoškoláky i absolventy zjistit důležité informace před rozhodnutím, kam se vydat za vzděláním a profesí v příštím roce, představuje veletrh středních škol a zaměstnavatelů. V trutnovském Uffu ho organizuje Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje, za podpory hejtmana Jiřího Štěpána a starosty Trutnova Ivana Adamce. Zahájen bude v pátek v 9.00, kdy zůstane otevřen do 18.00. Druhá možnost podívat se na prezentaci škol bude v sobotu od 8 do 12 hodin.

Hradišťan & Jiří Pavlica
Přijíždí Jiří Pavlica s Hradišťanem