Muzejní den plný zábavy a hudby

Železnice - Vlastivědné muzeum v Železnici chystá na sobotu 14. července již dvanáctý ročník oblíbeného Muzejního dne. Zahájení se uskuteční v 10 hodin na muzejním nádvoří koncertem bělohradské kapely Nou Bend. Vítěz dětské soutěže bude oznámen ve 14.30. Koncert Veteran club The Beatles si nenechte ujít v 15 hodin. Poté budou vyhlášeny výsledky fotografické soutěže. Po celý den bude připraveno občerstvení s ochutnávkou Lomnického piva. Děti nadchne soutěž S Železňáčkem po muzeu a exkurzi do místní historie nabídne aktuální výstava, která bude v sobotu volně přístupná.

Vydejte se na Festival zážitků

Náchodsko - Také tento prázdninový týden se můžete vydat na Festival zážitků. Například v pondělí se v autentickém prostředí Barunčiny školy v České Skalici bylo možné setkat s Barunkou Panklovou, jejími sourozenci a spolužáky. Ve středu se v rámci netradiční interaktivní prohlídky zámeckých exteriérů v Novém Městě nad Metují seznámíte s prací architekta Dušana Jurkoviče a budete si ji moci i sami vyzkoušet. V pátek se vydejte třeba na zámek do Adršpachu, kde se můžete vžít do rolí zámeckých pánů i služebnictva, vyzkoušíte si dobové oblečení a poznáte rod Nádherných.

Parní vlaky pofrčí Krkonošemi

Jilemnice - Klub přátel železnic Českého ráje v Turnově pořádá od pátku 13. do pondělí 16. července oblíbené jízdy parních vlaků Krkonošský parní víkend na trase Vrchlabí - Kunčice nad Labem - Martinice v Krkonoších - Jilemnice - Rokytnice nad Jizerou. Propojené jsou s akcí Krakonošovy letní podvečery v Jilemnici. Ty jsou plné hudebních a divadelních vystoupení. Začínají tuto středu na nádvoří zámku a budou pokračovat každý den až do soboty na Masarykově náměstí. Jízdenky do parního vlaku se prodávají přímo ve vlaku. V pátek a v pondělí jede parní vlak i na trase Turnov - Martinice.