Jičínsko: Květiny, které jen tak neuvidíte

Nemyčeves - Ve dnech 12. a 13. srpna se uskuteční 47. speciální Výstava Mečíků v Nemyčevsi, která bude umístěna v místní škole. Ke shlédnutí budou také krásné jiřiny, růže a lilie rozmanitých barev a tvarů. Výpěstky mečíků se pochlubí přední pěstitelé, členové specializované organizace GLADIRIS. K výstavě se váže bohatý doprovodný program na školní zahradě. Po oba víkendové dny nabídne hudební vystoupení za účasti známých hostů, křest nových odrůd mečíků, k dispozici bude dětský koutek, občerstvení i prodej výpěstků.

Náchodsko: Pevnost se rozezní metalovou hudbou

Královéhradecko - Brutal Assault, který patří mezi největší metalové festivaly v Evropě, začne už v úterý v areálu josefovské pevnosti a láká na více než 110 kapel. Festival uprostřed pevnosti Josefov už tradičně nestaví program na velkých hvězdách, ale nabízí širokou škálu vystupujících. Největší událostí je koncertní návrat tuzemských Masters Hammer, kteří nehráli naživo od roku 1992. Po loňském mimořádném úspěchu se do areálu festivalu vrací také speciální “čtvrtá stage”, kde se bude hrát především experimentální a ambientní hudba.

Trutnovsko: Svatý Vavřinec láká na Sněžku

Pec pod Sněžkou - Poutníci se ve čtvrtek 10. srpna vydají na nejvyšší horu Sněžku. Koná se pouť svatého Vavřince. Společně se starostou Pece pod Sněžkou Alanem Tomáškem na pouť k vrcholu vyrazí královéhradecký biskup Jan Vokál, dále bývalý prezident Václav Klaus se synem Václavem Klausem mladším. Trasu Obřím dolem doprovázejí pracovníci KRNAP a Horské služby se zajímavým a odborným výkladem o Krkonoších.V Peci pod Sněžkou se mohou zájemci odpoledne zúčastnit doprovodného programu.