Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U Koruny se opět kope. Účet? 200 tisíc

Hradec Králové - Cyklostezka u křižovatky Koruna musí pryč. Podle obyvatel je to mrhání městskými penězi.

6.10.2016
SDÍLEJ:

Práce na cyklostezce v blízkosti královéhradecké křižovatky Koruna.Foto: Deník/ Pavel Nedbal

Nevoli obyvatel vzbudil stavební ruch v místech, kde sotva před dvěma měsíci s velkou pompou utichl.

Cyklostezka jen kousek od nové křižovatky Koruna musí pryč. Podle obyvatel Hradce i aktivisty Aleše Dohnala se jedná o mrhání městskými penězi. Úpravy vyjdou na dvě stě tisíc korun bez daně.

Město cyklostezku přesouvá z důvodu bezpečnosti - dopravním expertům se totiž nelíbila. Cyklostezka tak musí zmizet z chodníku do komunikace. „Dojde také ke zrušení přechodu pro chodce včetně zvýšeného ostrůvku," prozradila Magdalena Vlčková, tisková mluvčí magistrátu.

Obyvatelé Hradce nešetří kritikou a posměšky. Podle nich je nelogické, že město situaci řeší až teď, mělo k tomu prý dojít již při rekonstrukci křižovatky, kdy problém zjistilo.

„Jsou to peníze vyhozené z okna. Od začátku bylo jasné, že se to bude předělávat. Město však se stavbou velmi spěchalo," prozradil aktivista Aleš Dohnal z Kruhu občanské společnosti (KOS). Právě časové důvody zmiňuje i mluvčí magistrátu Vlčková.

Práce na cyklostezce v blízkosti královéhradecké křižovatky Koruna.Obyvatelé krajského města si klepají na čelo - nechápu, proč je dva měsíce stará cyklostezka  v Horově ulici u nové okružní křižovatky Koruna rozkopaná. A ptají se, proč se problém s bezpečností neřešil hned.

„Probíhající práce jsou dokončením úprav souvisejících s zjednosměrněním ulice a nemohly být realizovány v rámci výstavby Koruny z časových důvodů. Ke vznesení požadavku došlo v době, kdy již byla větší část původního řešení realizována. Z tohoto důvodu bylo rozhodnuto o vypsání samostatné zakázky a stavebnímu oddělení obou akcí," prozradila tisková mluvčí magistrátu Magdalena Vlčková.

Proti tomu se však staví veřejnost. Aktivista Aleš Dohnal upozorňuje na to, že takových chyb by se projektant neměl dopouštět. „Za projekt se platí statisícové částky, vše by mělo být jasné a v pořádku. Toto místo však bylo nepřehledné. V podstatě celé cyklistické řešení Koruny mi připadá nebezpečné," poznamenal aktivista.

Současné úpravy v Horově ulici spočívají ve zrušení krátkého úseku cyklostezky vedoucí stávajícím chodníkem a jejím převedení do prostoru komunikace a dále úprav v ulici Habrmanova. „Tam se rozšíří část chodníku z důvodu větší bezpečnosti chodců a cyklistů. Tato opatření jsou realizována v souvislosti se zjednosměrněním ulice Horova a vypuštěním jednoho z přechodů v křižovatce mezi Gočárovou třídou a právě ulicí Horova," popsala průběh stavebních prací mluvčí magistrátu.

Jednosměrka se z Horovy ulice stala kvůli nepřehledné dopravní situaci. „V původním stavu byl výjezd z Horovy ulice a Sukových sadů velmi problematický a někdy téměř nemožný. Zejména tedy výjezd vozidel vlevo na Gočárovu třídu ve směru do Kuklen a do centra. Výstavbou křižovatky Koruna se naskytla jedinečná příležitost toto změnit," vysvětlila Vlčková, proč došlo ke změně. Otočila se jednosměrnost Horovy ulice v úseku Nerudova - Gočárova a Nerudovy ulice v úseku Horova - Habrmanova. „Tímto řešením se výrazně zvýšila bezpečnost a zjednodušil provoz na průsečné křižovatce Gočárova - Horova - Sukovy sady, která není a díky přijatým opatřením nebude muset být řízena světelnou signalizací," dodala mluvčí.

Okružní křižovatka Koruna byla dokončena v srpnu letošního roku a stála 128 milionů korun. Nelíbí se ovšem opozičním zastupitelům města - upozorňují na vysokou cenu, a také na funkčnost křižovatky. Autorem projektu byl architekt Patrik Kotas.

Autor: Barbora Zemanová

6.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie.

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Nové Město nad Metují - Lázně Bělohrad
8

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.

Cestáři potěšili malšovické občany. Silnici otevřou o měsíc dřív

Hradec Králové - „Konečně tu bude zase klid,“ oddechla si Věra Broučková z malšovické ulice Gollova, když se dozvěděla, že oprava nedaleké ulice Úprkova skončí o měsíc dříve, než stanovoval původní harmonogram. Ten počítal s tím, že bude silnice uzavřena od začátku srpna do 27. listopadu.

Vítězná branka Týniště nakonec neplatila

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobruška přivezla všechny body ze hřiště poslední Bílé Třemešné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení