Letos je to již dvacet let, kdy projekt poprvé školám nabídl poutavé přednášky na téma Sex, AIDS a vztahy, kde nechybí konkrétní příběhy a motivace k prevenci. Od začátku na nich Sion spolupracuje s organizací ACET (www.acet.cz).

Týden proti AIDS bude převážně na hradeckých školách probíhat od pondělí 23. do pátku 27. listopadu. Zájem o přednášky projevilo sedm středních škol, čtyři základní, Dětský domov v Nechanicích a také v Kostelci nad Orlicí. Celkem proběhne 26 dvouhodinových přednášek, během kterých bude osloveno cca 650 žáků a studentů.

Jedním ze tří lektorů, kteří budou přednášet, je Vít Pospíšil z Centra Sion, který má celý program na starosti a mimo něj se věnuje i dalším preventivním projektům pro školy, jako jsou Etické dílny či Týden proti drogám.

Cílem přednášek s mottem: „Nejlepší ochrana je věrnost" je otevírat velmi aktuální téma partnerských vztahů a s tím souvisejícího sexuálního života. Jsou zaměřené nejen jako prevence proti šíření pohlavních nemocí, ale také proti zvyšování počtu nechtěných těhotenství.

Zmíněný projekt podporuje i Královéhradecký kraj.

Kateřina Hegerová