Opět po roce tu totiž startovala další Solnická solná stezka a ani tentokrát zdejší turisté nezklamali a pro příznivce pěších pochodů i cyklistiky připravili výběr neokoukaných tras.

Registrace účastníků probíhala ve vstupní místnosti kulturního domu, kde každý obdržel mapku s podrobným popisem trasy a také sušenku. Pak se již čekalo pouze na to, až se dostatečně zaplní sedadla v autobuse, který přijel krátce před sedmou hodinou. O půl osmé mohl nastartovat a vyrazit směr Deštné v Orlických horách. V Antoniině údolí byla první zastávka, kterou využili ti, kteří zvolili zkrácenou trasu.

Drtivá většina osazenstva ale vystoupila až u chaty Kristýna na Jedlové. Někteří si mohli dát přídavek v podobě okruhu po Deštném. Kroky ostatních účastníků vedly strmě vzhůru až k chatě Kukačka, odkud je krásný výhled na panorama Deštného i nejvyšší vrchol Orlických hor. Tady se nacházela první kontrola. Na plánku cesty tak přibylo první razítko.

Následně byl špalír pocestných proveden málo frekventovanými blátivými cestami, ale díky kvalitnímu značení mohl asi sotva někdo sejít z trasy. U hasičské zbrojnice na Lomech bylo kontrolní stanoviště číslo dvě.

Účastníci pochodu narazili i na mlhu, ale ti, kteří vyrazili hned ráno, se dešťovým kapkám bez problémů vyhnuli. Přes Osečnici se sešlo do Skuhrova, ale pak následovalo ještě jedno stoupání ke hradu. Před ním se sbírka razítek zkompletovala. Cíl byl v ústavu sociální péče v Kvasinách, kde bylo připraveno bohaté občerstvení.

„Celkem jsme měli  320 účastníků, což je vzhledem k počasí pěkné číslo. Za perfektní organizaci patří všem zapojeným velký dík," řekl Josef Holec, předseda solnických turistů.