V aktuálně schváleném rozpočtu města jsou očekávané investice jako rekonstrukce letního koupaliště za téměř 60 milionů, modernizace stadionu u Základní školy V Domcích za 17 milionů a oprava skautského střediska za 15 milionů.

Z nových staveb se počítá se vznikem cyklověže u nádraží za 13 milionů korun a s cyklotrasou do Mladých Buků za 6,6 milionů. V plánu naopak není přestavba krytého bazénu. Modernizace kina se letos má připravovat, uskutečnit by se měla příští rok.

Největší investiční akcí letoška je dostavba Střediska volného času v areálu Na Nivách, která má stát 200 milionů korun, město za něj už zapaltilo zhruba 120 milionů korun a letos za něj má doplatit asi 80 milionů. Na rekonstrukci sousedního parkoviště a úpravu dopravy ve vedlejší České čtvrti vyčlenilo město dalších 16 milionů korun.

V červnu bude hotová také nová hasičská zbrojnice v Horním Starém Městě za 33 milionů. Radnice počítá i s opravou komunikací v ulicích Komenského, Zilvárova, Švábenicova a Exulantská za 10 milionů korun.

Řadu investic provede s vysokým podílem evropských, národních či krajských dotací. „Rozpočet hodnotím jako silně proinvestiční, který však nezatíží hospodaření města do dalších let a zohledňuje například potřebné opravy ulic a chodníků, tedy udržování a zkvalitňování infrastruktury,“ řekl trutnovský starosta Ivan Adamec. Pro rozpočet hlasovalo 23 zastupitelů, pět se zdrželo a proti byli tři.

Příklady investic města s dotacemi

Cyklověž u nádraží celkem 13 milionů Kč z vlastního dá město jen 2,1 miilionů
hasičská zbrojnice celkem 33 milionů Kč z vlastního dá město jen 3,3 milionů
cyklotrasa do Ml. Buků celkem 6,6 milionů Kč z vlastního dá město jen 4,6 milionů


Za posledních pět let suma na investice stoupla v Trutnově ze 76 milionů korun na 229 milionů. „Stát dobře hospodaří, protože je ekonomický růst, my dobře hospodaříme, máme velké přebytky, které pak používáme v následujícím roce,“ zdůraznil starosta.