Firma letos na podzim odstranila další sutiny a zajistila stavebně technický průzkum. Kamenné klenby původních sklepů dělníci dorovnali pískem a zakryli plachtou, která je zatížená ocelovými traverzami a žulovými kameny.

„Okna a část stropu jsme zabezpečili proti vstupu či pádu lidí kovovými plotovými dílci," uvedl Zdirad Svoboda z firmy Snowy Chalet. Dodal, že firma chce v zimě získat stavební povolení na vybudování základové desky, která by torzo boudy lépe ochránila. Stavební práce by měly začít na jaře příštího roku.

Podle plánů firmy by na místě původní Petrovy boudy měla vzniknout horská chata nabízející turistům stravování a ubytování. Památkáři ale jsou proti, požadují vybudování repliky původní boudy.

Zchátralé budovy Petrovy boudy, která leží ve výšce 1288 metrů nad mořem, vloni v srpnu zničil rozsáhlý požár. Hasiči sice uvedli, že oheň byl založen úmyslně, policie však pachatele nezjistila a případ odložila. Podle odborníků už dříve hrozilo, že se stavba kvůli špatnému stavu zřítí. Už týden před devastujícím požárem se v objektu objevily plameny, tehdy se ještě podařilo oheň zastavit.