„Je to nenáročný a příjemný cyklovýlet, který vede částečně přírodním parkem Orlice a zároveň podél železniční trati, takže pokud by se vám už nechtělo šlapat na kole, můžete nasednout na vlak,“ sdělil radní pro sport a cestovní ruch Alexandr Krejčíř.

Cyklotrasa vede převážně po klidných komunikacích 3. třídy. „V úsecích Třebechovice pod Orebem – Petrovice, Petrovice – Týniště nad Orlicí a Choceň – Česká Třebová – Rybník se jede po cyklostezce, jedná se tedy o komfortní a bezpečné úseky bez motorové dopravy,“ doplnil radní Krejčíř.

Nově značená část cyklotrasy se zpevněným povrchem ve Vamberku.
Síť cyklotras a cyklostezek Rychnovska se rozpíná o další kilometry

Výhledově se připravuje ve spolupráci s dalšími kraji dobudování a proznačení cyklotrasy po celé její délce, tedy v koridoru Děčín – Česká Lípa – Liberec – Jičín - Hradec Králové – Týniště nad Orlicí – Choceň – Ústí nad Orlicí – Česká Třebová - Lanškroun – Hoštejn – Rýmařov – Krnov – Opava – Ostrava.

Během modernizace železničního koridoru v úseku Choceň – Ústí nad Orlicí dostala cyklostezka v tomto úseku zcela nový asfaltový povrch, tak neváhejte a vyzkoušejte ho! V tomto úseku je CT 8 souběžná se stávající CT 18 (Hlinsko – Vysoké Mýto - Choceň – Ústí nad Orlicí – Letohrad – Žamberk – České Petrovice). V průběhu letních prázdnin bude i tento úsek proznačen směrovkami CT 8.