Denis Doksanský v rozhovoru prozradil, jak škola prožívala svátky a co ji letos čeká.

Jak škola prožila Vánoce?
Oslavě Vánoc jsme věnovali celý den před prázdninami. Pro studenty jme připravili různé dárky a občerstvení. Jsme rádi, že i teenageři se mohou na chvilku cítit jako malé děti. Vždy mě potěší, když spontánně tleskají a projeví své překvapení a radost. Spolu s učiteli a týmem školy nás stály přípravy obrovské úsilí, ale stálo to za to.

Začleňovali jste vánoční témata i do výuky?
V naší škole obecně dáváme velký prostor oslavám různých svátků, včetně státních jako 28. říjen či 17. listopad. Vánocům věnujeme velký prostor. V době adventu se na společných ránech setkává celá škola, zapalujeme svíčky na adventním věnci a vysvětlujeme studentům význam jednotlivých svíček. Celé je to o naději a o tom, že můžeme Vánoce naplnit smyslem a nejen je.

Co je oním smyslem Vánoc?
Vánoce jsou připomenutím a oslavou faktu, že světlo je vždy silnější než tma, stejně jako dobro je silnější než zlo a láska než nenávist. Záleží na každém z nás, na našem jednání, postojích. Vánoce nám to mají rok co rok připomenout a naladit nás, abychom byli světlem pro své okolí.

Neodmítají někteří studenti křesťanské pojetí Vánoc?
Pro některé je to úplně nové. Někteří si Ježíška s Ježíšem nikdy nespojili. Určitě to není tak, že nám to studenti „baští i s navijákem“. Někteří jsou kritičtí k Santa Clausovi, my s ním paradoxně problém nemáme. Na vánoční party jsem si klidně vzal oblek Santy, přestože jsem chvíli předtím mluvil o narození Ježíše. Chceme, aby oslava Vánoc byla ve škole veselá a k tomu nám santovské kulisy sedí.

Jaké novinky školu čekají?
Škole se podařilo získat několikamilionovou dotaci, díky níž škola na jaře vybuduje pět zbrusu nových moderních učeben a laboratoří. Na jaře čeká školu ještě lyžařský výcvik v Krkonoších i vodácký a outdoorový kurz v přírodě či školní oslava Velikonoc. Zájemce bychom rádi pozvali na Den otevřených dveří, který se koná 17. ledna a 12. února vždy od 8.30 do 16.30 v budově školy v ulici Hradecká. 3. února nás v Aldisu čeká také maturitní ples spojený s reprezentačním plesem Sionu.