„Nyní čekáme, až se odvolá. Tuto možnost má ještě do 28. února, ale jsem si jistý, že ji využije. Vždycky totiž čeká až na poslední den. Ve všech kauzách, ve kterých figuruje, to tak je vždycky," říká Vojtěch Špinler, starosta Orlického Záhoří.

To, že se vůbec nemýlí, potvrzuje i sám Jan Židlický, který o tom, že vyšlo nové rozhodnutí, už věděl.
„Ještě jsem ho ale neviděl, nechávám si to na sobotu a na neděli jako sváteční čtení. Pak se s právníkem dohodneme, jak budeme postupovat dál," tvrdí s tím, že je přesvědčený o tom, že kauzu vyhraje. „Konzultoval jsem to i s odborníky. Je to prostě Natura 2000 a přes to nejede vlak," stojí si za svým Jan Židlický.

Jelikož obec s odvoláním počítá, má už své plány, jak bude postupovat dále. Rozhodně to nevzdá.
„Budeme chtít náhradu škody, protože budeme mít zmařenou investici a tak dále. Teď už máme všechno v pořádku, takže pokud kraj rozhodne, že tam máme zase něco špatně, budeme se hájit právně. Nynější územní rozhodnutí by mělo být nenapadnutelné a naprosto v pořádku," věří Vojtěch Špinler.

A pokud se Jan Židlický nějakým zázrakem nebo omylem neodvolá? „V tom případě bych to asi tak týden oslavoval. Potom bychom samozřejmě hned požádali o stavební povolení, abychom mohli pokračovat dál.

Ideálně by se mohlo začít hned, ještě letos. Stavba lanovky totiž trvá asi jenom tři čtyři měsíce, není to práce na rok," tvrdí Vojtěch Špinler.

Již nyní na webu visí výběrové řízení, které obec musela předběžně vyhlásit. Některé firmy se už dokonce ozvaly.