Účastníci se seznamovali s profesionální technikou při semináři vedeném kameramany ČT a od editora regionálního zpravodajství Pavla Beneše a dramaturga Zpráviček Petra Kopeckého se dozvídali, jak vylepšit své reportáže. Při besedách mohli diskutovat s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem, ředitelem vývoje pořadů a programových formátů Janem Maxou, ředitelem programu České televize Milanem Fridrichem či moderátorem Zpráviček Petrem Srnou.

Součástí programu byla také exkurze, během níž žáci sledovali natáčení pořadu Tamtam, navštívili různá studia, režii i zpravodajský newsroom. Závěr pak obstaralo zadání úkolu od dramaturgů dětského kanálu ČT :D pro příští setkání, kterým je vytvoření projektu s námětem na nový pořad pro zmíněný dětský kanál.

O průběhu celé akce natáčely dětské a studentské týmy reportáže. Odkaz na reportáž borohrádeckého štábu, ve které nechybí rozhovory s ředitelem ČT Petrem Dvořákem a moderátorem Zpráviček Petrem Srnou, je dostupný na webových stránkách tv.zsboro.cz.

Tato akce byla pro mě velmi přínosná. Měli jsme bohatý program. Nejvíce se mi líbilo nahlédnutí do režie a zpravodajského newsroomu.
Martina Krejčíková

Nejvíce se mi líbil oběd v kantýně České televize, byla při něm zábava! Bylo zajímavé se podívat na natáčení pořadu Tamtam a prohlédnutí nejrůznějších kamer.
Tomáš Urbánek

Nejvíce se mi líbila prohlídka ČT. Seznámili jsme se také s generálním ředitelem Petrem Dvořákem a moderátorem Zpráviček Petrem Srnou. Celý den jsme si moc užili a naučili jsme se zase o něco víc.
Diana Netolická

Nejvíce se mi líbila prezentace nového programu ČT :D. Také jsem se dozvěděla hodně nových věcí při přednášce pro reportéry. Velmi se mi líbil rozhovor s moderátorem Zpráviček Petrem Srnou. Byl milý a vtipný. Celý den se mi moc líbil.
Jana Michalíčková

Tato akce se mi velice líbila. Bylo to zajímavé a poučné, dozvěděl jsem se tam toho hodně nového, co bych mohl do budoucna použít. Rád bych si to někdy zopakoval.
Jakub Malý

Michal Přibyl,, vedoucí školní televize