VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Souhlasíte, aby v případě předváděcích akcí bylo nutné nahlásit úřadům dopředu,

FRANTIŠEK KINSKÝmajitel Nového zámku v Kostelci nad OrlicíNátlakový prodej je zásadně neetická forma nabídky zboží. Vlastně každá forma prodeje zboží je tak trochu nátlaková. Reklama, příležitostné nebo sezonní „slevy", koupíte 3 platíte 2, to vše vytváří na spotřebitele neetický nátlak a ovlivňuje jeho rozhodnutí o koupi. Vaše svobodná vůle je všemi těmito „nátlaky" ovlivňována a omezována. Můžeme si stokrát říct, na mě to nepůsobí, ale věřte působí. Vaše podvědomí ovlivněno je. Ale zůstane vám kus svobody, nejste nahnání do houfu na místo odkud není úniku nebo se vám někdo neroztahuje v domácnosti. Tato forma prodeje, která se skrývá za zástěrkou slov předváděcí akce je dle mého názoru skoro zločinná. Využívá a zneužívá lidské slabosti, používá neetický nátlak, naléhá a obtěžuje. Restrikce nic neřeší, protože ti, kteří nátlakovou formu prodeje provozují si stejně najdou kličku jak omezení obejít. Jediné co snad obejít tak jednoduše nelze, je prostý a jednoznačný zákaz takové formy nabídky a následného prodeje zboží.Verdikt: SPÍŠE NE  

25.5.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: ČTK

JIŘÍ VÁCLAVÍK
vyšetřovatel rychnovských hasičů
Aktivní účastnicí předváděcích akci bývala v naší rodině babička. Poměrně často nás překvapovala a obdarovávala „levnými" a zaručeně nejkvalitnějšími výrobky. Já tento způsob prodeje nezastávám a nepodporuji. Určitě bude přínosné, když kompetentní orgány získají přehled o pořádání předváděcích akcí, protože bude možné průběh takové akce lépe zkontrolovat. Psychický a zřejmě i fyzický nátlak některých prodejců začínal totiž naší společnosti přerůstat přes hlavu. Jsem rád, že si tento způsob obchodu nenechali lidé líbit a poměrně razantně se ozvali. Pevně doufám, že aktuální nálada ve společnosti a plánovaná opatření pomohou potírat nepřípustná jednání nátlakových prodejců.
Verdikt: SPÍŠE ANO

YVONA BŮŽKOVÁ
ředitelka SŠZE a SOU CHKT Kostelec nad Orlicí
Předváděcí akce vnímám jako velký problém současné společnosti, hraničící s hyenismem nejvyššího kalibru. Myslím, že zákon trhu je bohužel určujícím faktorem a bude-li poptávka, jinými slovy, budou-li se lidé takových akcí účastnit, bude i nabídka. Jak jsme mohli nedávno číst v tisku i na internetu a mnozí i vidět v dokumentu, který tuto problematiku podrobně mapoval, praktiky prodejců hraničí až s psychopatií a závislost některých lidí na těchto akcích je nepopiratelná. Jakákoli ohlašovací povinnost tuto skutečnost dle mého názoru nevyřeší.
Verdikt: SPÍŠE NE

PAVEL ŠTĚPÁN
vedoucí Společenského centra – Kina 70 v Dobrušce
Jak se tak ukazuje, tak by to  nebylo od věci. Některá města již přijala nebo přijmou určitá opatření, aby  tento podomní prodej a různé „předváděčky" dostala pod kontrolu, a nebylo tak možné pod záminkou prodeje či předvedení pochybného zboží okrádat  určité skupiny obyvatel, zejména seniory či dokonce mentálně postižené spoluobčany. Škoda, že se tato opatření dělají až teď, když se ukázalo, zejména projekcí filmového dokumentu Šmejdi, co jsou někteří „podnikatelé" a jejich „zaměstnanci" zač!
VERDIKT: ANO

Porotci se jednohlasně shodují na neuvěřitelné drzosti některých prodejců a předváděcí akce razantně odsuzují. Zároveň však dva z nich příliš nevěří tomu, že by ohlašovací povinnost něco změnila.

Autor: Silvie Špryňarová

25.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bára Štěpánová.

V Rychnově chystají „Večer plný krásy a splněných přání“

Evropské centrum na testování leteckých motorů má pravděpodobně na hradeckém letišti vzniknout na sklonku letošního roku. Přestože se jedná o unikátní projekt mimo jiné pod patronátem ČVUT,  u zástupců místních samospráv jeho vybudování vyvolává otazníky,

Centru vývoje a testování leteckých motorů už nestojí nic v cestě

Nepoctiví stánkaři jsou i podél cyklostezek

Hradec Králové - Nepoctiví obchodníci číhají i na cyklisty na cyklostezkách, zjistila v létě Česká obchodní inspekce. Při 18 kontrolách stánkařů podél nejoblíbenějších tras, zjistila, že polovina z nich porušila předpisy, tedy že zákazníky šidila.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

Královéhradecko, Černý Důl - Na sjezdovce v Černém Dole se rozjela nová čtyřsedačková lanovka. Je největší letošní investicí SkiResortu Černá hora - Pec, do něhož areál patří. Zatím jen ve zkušebním provozu, bez cestujících.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Šachisté vstoupili do nové sezony

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala Krajská soutěž – skupina východ šachových družstev.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení