Vystoupení v ruském parlamentu se týkalo fungování a úlohy neziskových organizací v České republice. Někteří lidé ho však pochopili jako útok na fungování těchto subjektů.

Napsal otevřený dopis

Nyní se zdá, že kauze ještě není konec. Čtyřiatřicetiletý Pavel Král, který podle svých slov v minulosti pobýval na Rychnovsku a k tomuto okresu má stále vazby, se cítil slovy poslankyně natolik pobouřen, že jí včera poslal otevřený dopis.

„Mým cílem je to, aby Vladimíra Lesenská svá slova vysvětlila a omluvila se za ně. Nejlepší variantou by podle mne byla její rezignace na post v poslanecké sněmovně. Aby se můj mail nezametl pod koberec, poslal jsem jeho kopii do redakce Rychnovského deníku," vysvětlil své počínání Pavel Král.

Pisatel podle svých slov doufá v odpověď, ale zřejmě se jí nedočká. „Dopis jsem skutečně dostala, ale rozhodně nemám chuť na něj reagovat. Už jsem k této věci uvedla dost. Kdokoliv chce, má předchozí vyjádření najde na mých internetových stránkách," řekla poslankyně Vladimíra Lesenská s tím, že o vzdání se svého mandátu neuvažuje.

Zvažuje prý také osobní návštěvu

Pavel Král podle svých slov tato vyjádření četl, ale nespokojil se s nimi. „Vladimíra Lesenská v nich svůj postoj nijak neobhajovala ani nevysvětlila. Pouze ho zopakovala a potvrdila tak, že tato slova pronesla," ohradil se pisatel otevřeného dopisu, kterému podle jeho slov záleží na tom, aby občané dávali politikům své mínění najevo častěji než pouze v době konání voleb.

Autor dopisu také sdělil, že zvažuje osobní návštěvu v rychnovské kanceláři poslankyně Vladimíry Lesenské, případně v budově parlamentu. Přestože se podepsal jménem rozhořčených angažovaných občanů, připustil, že žádnou organizovanou skupinu nereprezentuje. Ví prý ale o lidech, kteří jeho názor sdílejí a chystají se učinit podobný krok.

Zveřejněna je celá verze vystoupení

Zástupkyně rychnovského okresu v zákonodárném sboru si ale pevně stojí za svým. „Kdo chce vnímat, ten vnímal i předtím. Kdo nechce, toho asi nepřesvědčím," uzavřela poslankyně s tím, že celý text jejího vystoupení proneseného v ruské státní Dumě je zveřejněn na jejích internetových stránkách.