„Se svou ukázkou se tu v sobotu odpoledne představí hasičská jednotka z Kostelce nad Orlicí a také příslušníci policie," poodhalil Marian Šípoš, provozovatel kosteleckého koupaliště.

Ještě dál zašli pořadatelé dětského dne v Potštejně, který se však bude konat až o týden později. „Na své si u nás přijde snad každý. Menší děti se zabaví v pohádkovém lese, který bude plný nejrůznějších postav. Ty starší a jistě i jejich tatínkové si nenechají ujít představení psovodů  nebo seskok parašutistů, kteří k nám přiletí z Ústí nad Orlicí. Vedle toho tu bude mít ukázku i místní jednotka dobrovolných hasičů," navnadil obdivovatele adrenalinových profesí Michal Matoulek z country kempu Vochtánka.

Zajištění atraktivního programu by mělo přinést své ovoce. „Do Potštejna možná vyrazím s kamarády. Děti sice nemáme, ale i pro nás by to mohla být nevšední podívaná," zhodnotil tamní nabídku Martin Sedlák z Rychnova nad Kněžnou.

Všem podobným vystoupením bude nepochybně dominovat Den integrovaného záchranného systému, který se bude konat sedmého června v Dobrušce.

Tam, kde s podobnými lákadly nepočítají, budou spoléhat hlavně na domácí dětské návštěvníky. I tady ale musí zvláště letos počítat s nepřízní počasí.

„Po zkušenostech z loňského roku se bude oslava tentokrát konat ve společenském centru. Do parku bychom se přesunuli pouze za předpokladu, že by bylo opravdu krásné a stabilní počasí," poznamenal k místu konání  Josef Solár, ředitel Déčka, které tuto sobotu zajišťuje den dětí v Rychnově nad Kněžnou.

Deště se nebojí ani v Záměli. „Den dětí jsme vloni pořádali poprvé a tehdy přišlo asi čtyřicet dětí. Když bude špatné počasí, letošní účast určitě nebude větší, takže bychom se všichni měli vejít pod přístřešky," uvedla Marie Červinková z občanského sdružení Má vlast – můj domov. To svůj program umístilo do areálu bývalého hostince U Karla IV., na jehož záchraně roky pracuje.

Kam lze vyrazit

KOSTELECKÁ LHOTA, Na Penaltě
Pátek 31. května⋌ 17 hod
Soutěže, večer videodiskotéka.

DEŠTNÉ V O. H., Kozí chlívek
Sobota 1. června⋌10-18 hod
Dětský den aneb děti patří do chlívku: soutěže, malování na obličej, loutky, dílny pro děti…

KOSTELEC N. O., Koupaliště
Sobota 1. června⋌ 14 hod
Loutková pohádka, ukázka Hasičů, Policie ČR, spousta atrakcí.

KOSTELEC N. O., Seykorův park
Sobota 1. června⋌ 15 hod

RYCHNOV N. KN., Spol. centrum
Sobota 1. června⋌od 15 hod
Motýlí hry a soutěže. Od 17 hod pohádka Velryba Lízinka.

ZÁMĚL, U Karla IV.
Sobota 1. června ⋌15-17 hod
Krakonoš a Trautenberk

OPOČNO, Mariánský kostelík, Trčkovo náměstí, Letohrádek
Neděle 2. června⋌10 – 15 hod
Kolotoč, klaun a kupa zábavy.

DOBRUŠKA, Archlebovy sady
Neděle 2. června⋌od 10 hod
Den plný barev.

DOBRUŠKA, Mělčany
Sobota 8. června ⋌10-12 hod
Pohádkový les.

MALÁ ČERMNÁ, horní hřiště
Sobota 8. června⋌ 14 hod

POTŠTEJN, kemp Vochtánka
Sobota 8. června⋌od 15 hod
Ukázka práce psovodů, seskok parašutistů, ukázka potštejnských hasičů. Pohádkový les.
Od 20 hod. rocková zábava.

DOUDLEBY N. O., na Třešňovce
Neděle 9. června⋌od 13.30 hod
O doudlebskou brusli.
*Jedná se jen o výběr akcí.