PÁTEK15 hod. Foukání skla
16 hod. Slavnostní zahájení
19 hod. Večer s country kapelou
Dobrá vůle z Police nad Metují

SOBOTA
od 9 hod. Foukání skla a další
aktivity, možnost návštěvy muzea
18 hod. Slavnostní koncert
v kostele sv. Máří Magdaleny.
Vystoupí trio ve složení:
Petr Zdvihal ml., housle
Petr Zdvihal star, housle,
Radka Zdvihalová, varhany
20 hod. swingový band

NEDĚLE10 hod. Dražba výrobků

„Poslední den mají lidé jedinečnou příležitost získat za velmi příznivé ceny unikátní sklářské výrobky. Ceny v dražbě se pohybují už kolem 500 či 1000 korun," láká starostka Deštného Alena Křížová. Peníze, které se takto získají navíc poslouží dobrému účelu. Vracejí se zpět do pořádání akce anebo poslouží deštenskému muzeu. „Letos už víme, že je použijeme na opravu pece Magdalena," doplnila starostka.

Ještě předtím se však mohou návštěvníci v areálu za deštenským muzeem podívat, jak jednotlivé kousky vznikají a jaké jsou další techniky zdobení skla, ať jde o broušení, malování či lepení.

„Naše akce patří k těm řemeslným, kde lidé skutečně vidí a mohou si i vyzkoušet, co sklářské řemeslo obnáší," dodává Alena Křížová.
Letos navíc všichni, kdo si zakoupí vstupenku, dostanou kupon na 50 procentní slevu na jízdu lanovkou v areálu Marta I. v Deštném.

„Také jsme letos přišli s rodinným vstupným. Za dva dospělé v doprovodu jednoho až tří dětí zaplatí návštěvníci 220 korun. Klasické vstupné je poté 90 respektive 50 korun," objasnila starostka obce.

V muzeu akci doplní expozice o skle a obalových materiálech. První návštěvníci se mohou přijít k peci Magdalena podívat už dnes po 15. hodině. V sobotu je program připravený na celý den od 9 hodin.

Večery se poté ponesou v duchu hudební zábavy. Dražba se poté uskuteční v neděli v 10 hodin.⋌