Kopec určený zejména lyžařům a snowboardistům byl v sobotním odpoledni vyhrazen těm, kteří se vyžívají v super rychlé jízdě po zasněžené sjezdovce.

Chinese Downhill každoročně představuje svátek pro všechny milovníky dobrodružství, kteří nepřestávají lovit adrenalin, vzrušení a pekelnou rychlost. V 16 hodin se 200 neohrožených bikerů, mezi nimiž byly i čtyři ženy spustilo z kopce a z kvalifikace pak do závěrečného boje „na život a na smrt“ postoupila stovka nejrychlejších. Největší šanci na vítězství měl ten kdo si příliš nevšímal svých brzd.

„Byl to asi zatím nejtvrdší závod ze všech dosavadních ročníků. Strašná zima, nebylo méně než deset pod nulou. Navíc přišla vichřice a s ní špatná viditelnost,“ ohlédl se závodem pořadatel Michal Maroši, kterému se podařilo obhájit vítězství z předchozích ročníků. Jako jediný stlačil finálový čas pod 1:40 minuty. „Jsem rád, že i za takových podmínek jsme schopni takhle náročný závod absolvovat. Všichni nastoupili se vší parádou a s odhodláním vyhrát.“